Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer leiders veroordelen geweld tegen Trump

Meer leiders veroordelen geweld tegen Trump

DEN HAAG (ANP/RTR) - Internationaal wordt geschokt gereageerd op de poging tot moord op Donald Trump tijdens een campagnebijeenkomst. De Amerikaanse oud-president raakte gewond aan een oor, een toeschouwer kwam om en twee anderen raakten ernstig gewond. Buitenlandse leiders veroordelen het geweld en betuigen hun medeleven aan de betrokkenen.

Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, laat weten enorm geschokt te zijn. "Ik wens Donald Trump een spoedig herstel toe en betuig mijn medeleven aan de familie van het onschuldige slachtoffer", aldus Von der Leyen. "Politiek geweld heeft geen plaats in een democratie." Ook de secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres veroordeelt "de daad van politiek geweld".

Premier Narendra Modi van India is "ernstig bezorgd" na de aanval op zijn "vriend", laat hij weten via X. "Veroordeel het incident ten zeerste. Geweld heeft geen plaats in politiek en democratieën. Wens hem een spoedig herstel toe. Onze gedachten en gebeden zijn bij de familie van de overledene, de gewonden en het Amerikaanse volk."

Afschuw

De Franse president Emmanuel Macron spreekt van een "tragedie voor onze democratieën" en laat weten dat Frankrijk meeleeft met het Amerikaanse volk. Macron zegt ook dat zijn gedachten uitgaan naar Trump en de andere slachtoffers.

De Canadese premier Justin Trudeau heeft zijn afschuw uitgesproken. "Het kan niet genoeg benadrukt worden: politiek geweld is nooit acceptabel." De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva vindt hetgeen wat is gebeurd eveneens "onacceptabel". Hij verklaart dat "alle verdedigers van democratie" de schietpartij krachtig moeten veroordelen.

De Australische premier Anthony Albanese omschrijft de schietpartij als "zorgwekkend en verontrustend". "Er is geen plaats voor geweld in het democratische proces. Ik ben opgelucht te horen dat voormalig president Trump nu veilig is." President Lai Ching-te van Taiwan stelt dat "politiek geweld of enige vorm daarvan nooit acceptabel is in onze democratieën." Hij betuigt zijn medeleven aan alle betrokkenen.

Meer uit Buitenland

Dochter accepteert Vredesprijs namens oppositiekopstuk Venezuela

OSLO (ANP) - De dochter van de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft namens haar moeder de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst genomen. Ana Corina Sosa Machado droeg in Oslo een speech voor die door haar moeder was voorbereid. Daarin waarschuwde ze hoe fragiel democratie kan zijn.

24 minuten geleden
Von der Leyen: strijd opvoeren tegen migrantensmokkelaars

BRUSSEL (ANP) - De gezamenlijke strijd tegen smokkelaars van migranten moet worden opgevoerd, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Smokkelaars moet het werk onmogelijk worden gemaakt, waarmee de levens van duizenden mensen worden gered. Woensdag wordt in Brussel een blauwdruk bekrachtigd om smokkelaars de pas af te snijden. Belangrijk onderdeel van de aanpak is het voorkomen dat migranten veel geld moeten betalen aan smokkelaars, om vervolgens een levensgevaarlijke tocht over zee of land te maken, zei Von der Leyen.

41 minuten geleden
Leiders van Oekraïne-bondgenoten bespreken jongste vredesplannen

PARIJS/BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog tegen Rusland willen blijven beschermen, overleggen donderdag over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Ook demissionair premier Dick Schoof neemt deel aan de videovergadering van de zogeheten Coalitie van Bereidwillige Landen.

1 uur geleden
VN-mensenrechtenchef: organisatie staat in overlevingsstand

GENÈVE (ANP/RTR) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties staat naar eigen zeggen in "overlevingsstand". Het kantoor van hoge commissaris Volker Türk (OHCHR) heeft minder geld, maar meer werk. Er zijn volgens Türk al werkzaamheden geschrapt of uitgesteld en ontslagen gevallen.

1 uur geleden
Deense veiligheidsdienst bezorgd om begerige blik VS op Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken dreigt te worden vermalen in de concurrentiestrijd tussen de Verenigde Staten, China en Rusland om het noordpoolgebied, vreest de Deense militaire inlichtingendienst. De Verenigde Staten, lang de grote beschermheer, azen op Groenland en aarzelen niet om hun macht tegen bondgenoten te gebruiken.

2 uur geleden
Nobelinstituut: Machado komt toch naar Oslo, niet voor uitreiking

OSLO (ANP/RTR/AFP) - María Corina Machado komt toch naar de Noorse hoofdstad Oslo, maar niet op tijd om zelf haar Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen. Volgens het Nobelinstituut is de Venezolaanse oppositiepolitica veilig.

2 uur geleden
UNESCO erkent Italiaanse keuken als immaterieel erfgoed

NEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.

3 uur geleden