Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer leiders veroordelen geweld tegen Trump

Meer leiders veroordelen geweld tegen Trump

DEN HAAG (ANP/RTR) - Internationaal wordt geschokt gereageerd op de poging tot moord op Donald Trump tijdens een campagnebijeenkomst. De Amerikaanse oud-president raakte gewond aan een oor, een toeschouwer kwam om en twee anderen raakten ernstig gewond. Buitenlandse leiders veroordelen het geweld en betuigen hun medeleven aan de betrokkenen.

Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, laat weten enorm geschokt te zijn. "Ik wens Donald Trump een spoedig herstel toe en betuig mijn medeleven aan de familie van het onschuldige slachtoffer", aldus Von der Leyen. "Politiek geweld heeft geen plaats in een democratie." Ook de secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres veroordeelt "de daad van politiek geweld".

Premier Narendra Modi van India is "ernstig bezorgd" na de aanval op zijn "vriend", laat hij weten via X. "Veroordeel het incident ten zeerste. Geweld heeft geen plaats in politiek en democratieën. Wens hem een spoedig herstel toe. Onze gedachten en gebeden zijn bij de familie van de overledene, de gewonden en het Amerikaanse volk."

Afschuw

De Franse president Emmanuel Macron spreekt van een "tragedie voor onze democratieën" en laat weten dat Frankrijk meeleeft met het Amerikaanse volk. Macron zegt ook dat zijn gedachten uitgaan naar Trump en de andere slachtoffers.

De Canadese premier Justin Trudeau heeft zijn afschuw uitgesproken. "Het kan niet genoeg benadrukt worden: politiek geweld is nooit acceptabel." De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva vindt hetgeen wat is gebeurd eveneens "onacceptabel". Hij verklaart dat "alle verdedigers van democratie" de schietpartij krachtig moeten veroordelen.

De Australische premier Anthony Albanese omschrijft de schietpartij als "zorgwekkend en verontrustend". "Er is geen plaats voor geweld in het democratische proces. Ik ben opgelucht te horen dat voormalig president Trump nu veilig is." President Lai Ching-te van Taiwan stelt dat "politiek geweld of enige vorm daarvan nooit acceptabel is in onze democratieën." Hij betuigt zijn medeleven aan alle betrokkenen.

Meer uit Buitenland

Meerderheid EU-parlement wil voorlopig niet stemmen over VS-deal

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement wil voorlopig niet stemmen over de handelsdeal van de EU en de VS vanwege spanningen over Groenland. Dat hebben het centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten en liberale Renew laten weten, goed voor 401 van de ruim 700 zetels.

35 minuten geleden
Kyiv vreest honderden miljarden extra nodig te hebben voor leger

KYIV (ANP/DPA) - Kyiv vreest tot 700 miljard dollar (circa 600 miljard euro) aan steun nodig te hebben om de komende jaren zijn leger op peil te houden. Dat zei vicepremier Taras Katsjka in een panelgesprek tijdens het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Als de agressieve houding van Rusland jegens Europa en de wereld niet verandert, kunnen de kosten oplopen tot wel 700 miljard dollar, aldus de bewindsman.

51 minuten geleden
NAVO is 'verzwakt' door Groenland-ruzie, stelt Macron

DAVOS (ANP/RTR/AFP) - De NAVO is "een verzwakte organisatie" door de ruzie met de Verenigde Staten over Groenland, vindt de Franse president Emmanuel Macron. De VS, de officieuze leider van de alliantie, willen het strategisch gelegen eiland per se van NAVO-bondgenoot Denemarken afnemen. Dat stuit op verontwaardigd verzet van Denemarken en zijn medestanders.

1 uur geleden
Traangas en vuurwerk bij boerenprotest bij Europees Parlement

STRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.

1 uur geleden
Macron roept investeerders naar Europa, dat beschermt tegen tiran

DAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de CEO's, investeerders en hoogwaardigheidsbekleders op het World Economic Forum voor.

2 uur geleden
Spaanse minister gaat niet uit van sabotage als oorzaak treinramp

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."

2 uur geleden
Europarlement: Groenland is niet te koop, Trump moet gestopt

STRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.

2 uur geleden