Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer leden en veel winst voor de KNVB

Meer leden en veel winst voor de KNVB

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft voor het tweede jaar op rij meer leden verwelkomd. Ten opzichte van het seizoen 2021-2022 was sprake van een groei van 1,7 procent. Het totaal aantal leden van een voetbalvereniging bedraagt nu 1.212.697.

Ook financieel kijkt de voetbalbond terug op een goed jaar, al werd de winst van het seizoen ervoor (circa 8 miljoen euro) niet gehaald. De KNVB meldt in het jaarverslag nu een winst van 6,3 miljoen euro. De winst was onder meer zo hoog, omdat na de coronapandemie de competities in zowel het betaald- als het amateurvoetbal volledig uitgespeeld konden worden.

De groei van het ledenaantal is te zien in vrijwel alle categorieën, zowel bij de mannen als de vrouwen bij alle leeftijden. Alleen bij de junioren is sprake van een lichte daling. De bond noemt de groep die de stap van de junioren naar de senioren gaat maken "voor het verenigingsleven traditioneel het lastigst te vangen". De KNVB probeert onder meer met initiatieven zoals het 7x7-voetbal en de nieuwe onder 23-competities leden vast te houden.

Cyberhack

Financieel zat de winst onder meer in de toegankelijkheid na de coronaperiode van wedstrijden van het Nederlands elftal (mannen en vrouwen). Bovendien bereikten beide Oranje-elftallen de kwartfinale op het WK. Daarbij organiseerde Nederland in het seizoen 2022-2023 als enige Europese land twee Europese finales met de Nations League Final in Enschede en Rotterdam en de finale van de Champions League voor vrouwen in Eindhoven.

Een tegenvaller was het cyberincident in maart, toen hackers erin slaagden persoonsgegevens van leden te stelen. De KNVB moest in de maanden erna kosten maken voor de inhuur van experts op het gebied van forensisch onderzoek, ICT, data en privacy. Met de hackers werden "onder deskundige begeleiding afspraken gemaakt", meldde de bond eerder, zonder in te gaan op bedragen die daarmee gemoeid zouden zijn.

Meer uit Voetbal

Grootste WK ooit zorgt ook voor grotere rol spelers Eredivisie

KANSAS CITY (ANP) - Het grootste wereldkampioenschap ooit zorgt er ook voor dat spelers en oud-spelers uit de Eredivisie een grotere rol spelen. De 48 deelnemende landen selecteerden gezamenlijk 33 spelers uit de hoogste voetbalcompetitie uit Nederland en daarnaast vele internationals met een verleden bij clubs uit Nederland.

1 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met doelpunten op zes WK's

HOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo (41) heeft als eerste voetballer ooit op zes verschillende wereldkampioenschappen gescoord. Dat deed de Portugees door dinsdag in de zesde minuut 1-0 te maken in het tweede groepsduel van zijn land met Oezbekistan op het WK in de VS, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Iraans voetbalelftal mag langer in VS blijven rond derde WK-duel

SEATTLE (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal mag langer in de VS verblijven rond de derde groepswedstrijd op het WK. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender NBC News op basis van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.

1 uur geleden
Portugal met Ronaldo en Félix tegen Oezbekistan

HOUSTON (ANP) - Portugal begint dinsdag met Cristiano Ronaldo en João Félix in de basis aan het WK-duel met Oezbekistan. Portugal speelde in de eerste groepswedstrijd gelijk met Congo en staat op 1 punt. Oezbekistan verloor van Colombia (1-3).

1 uur geleden
Ajax voegt vier oefenduels toe aan seizoensvoorbereiding

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft vier oefenduels toegevoegd aan de kalender ter voorbereiding op het seizoen 2026/2027. Dat maakte de club dinsdag bekend. Eerder werd al bekend dat Ajax aan de oefencampagne begint met een duel met Panathinaikos (4 juli), daar komen duels met AEK Larnaca (10 juli), VfL Bochum (15 juli), Olympiakos (18 juli) en Burnley (26 juli) bij.

1 uur geleden
Oud-bondscoach Gattuso nieuwe trainer Lazio

ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.

5 uur geleden
Spaanse coach García na vertrek bij Ajax aan de slag in Polen

SZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.

6 uur geleden