Meer leden en veel winst voor de KNVB
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft voor het tweede jaar op rij meer leden verwelkomd. Ten opzichte van het seizoen 2021-2022 was sprake van een groei van 1,7 procent. Het totaal aantal leden van een voetbalvereniging bedraagt nu 1.212.697.
Ook financieel kijkt de voetbalbond terug op een goed jaar, al werd de winst van het seizoen ervoor (circa 8 miljoen euro) niet gehaald. De KNVB meldt in het jaarverslag nu een winst van 6,3 miljoen euro. De winst was onder meer zo hoog, omdat na de coronapandemie de competities in zowel het betaald- als het amateurvoetbal volledig uitgespeeld konden worden.
De groei van het ledenaantal is te zien in vrijwel alle categorieën, zowel bij de mannen als de vrouwen bij alle leeftijden. Alleen bij de junioren is sprake van een lichte daling. De bond noemt de groep die de stap van de junioren naar de senioren gaat maken "voor het verenigingsleven traditioneel het lastigst te vangen". De KNVB probeert onder meer met initiatieven zoals het 7x7-voetbal en de nieuwe onder 23-competities leden vast te houden.
Cyberhack
Financieel zat de winst onder meer in de toegankelijkheid na de coronaperiode van wedstrijden van het Nederlands elftal (mannen en vrouwen). Bovendien bereikten beide Oranje-elftallen de kwartfinale op het WK. Daarbij organiseerde Nederland in het seizoen 2022-2023 als enige Europese land twee Europese finales met de Nations League Final in Enschede en Rotterdam en de finale van de Champions League voor vrouwen in Eindhoven.
Een tegenvaller was het cyberincident in maart, toen hackers erin slaagden persoonsgegevens van leden te stelen. De KNVB moest in de maanden erna kosten maken voor de inhuur van experts op het gebied van forensisch onderzoek, ICT, data en privacy. Met de hackers werden "onder deskundige begeleiding afspraken gemaakt", meldde de bond eerder, zonder in te gaan op bedragen die daarmee gemoeid zouden zijn.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden