Meer leden en veel winst voor de KNVB
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft voor het tweede jaar op rij meer leden verwelkomd. Ten opzichte van het seizoen 2021-2022 was sprake van een groei van 1,7 procent. Het totaal aantal leden van een voetbalvereniging bedraagt nu 1.212.697.
Ook financieel kijkt de voetbalbond terug op een goed jaar, al werd de winst van het seizoen ervoor (circa 8 miljoen euro) niet gehaald. De KNVB meldt in het jaarverslag nu een winst van 6,3 miljoen euro. De winst was onder meer zo hoog, omdat na de coronapandemie de competities in zowel het betaald- als het amateurvoetbal volledig uitgespeeld konden worden.
De groei van het ledenaantal is te zien in vrijwel alle categorieën, zowel bij de mannen als de vrouwen bij alle leeftijden. Alleen bij de junioren is sprake van een lichte daling. De bond noemt de groep die de stap van de junioren naar de senioren gaat maken "voor het verenigingsleven traditioneel het lastigst te vangen". De KNVB probeert onder meer met initiatieven zoals het 7x7-voetbal en de nieuwe onder 23-competities leden vast te houden.
Cyberhack
Financieel zat de winst onder meer in de toegankelijkheid na de coronaperiode van wedstrijden van het Nederlands elftal (mannen en vrouwen). Bovendien bereikten beide Oranje-elftallen de kwartfinale op het WK. Daarbij organiseerde Nederland in het seizoen 2022-2023 als enige Europese land twee Europese finales met de Nations League Final in Enschede en Rotterdam en de finale van de Champions League voor vrouwen in Eindhoven.
Een tegenvaller was het cyberincident in maart, toen hackers erin slaagden persoonsgegevens van leden te stelen. De KNVB moest in de maanden erna kosten maken voor de inhuur van experts op het gebied van forensisch onderzoek, ICT, data en privacy. Met de hackers werden "onder deskundige begeleiding afspraken gemaakt", meldde de bond eerder, zonder in te gaan op bedragen die daarmee gemoeid zouden zijn.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
20 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
13 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
13 uur geleden