Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer leden en veel winst voor de KNVB

Meer leden en veel winst voor de KNVB

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft voor het tweede jaar op rij meer leden verwelkomd. Ten opzichte van het seizoen 2021-2022 was sprake van een groei van 1,7 procent. Het totaal aantal leden van een voetbalvereniging bedraagt nu 1.212.697.

Ook financieel kijkt de voetbalbond terug op een goed jaar, al werd de winst van het seizoen ervoor (circa 8 miljoen euro) niet gehaald. De KNVB meldt in het jaarverslag nu een winst van 6,3 miljoen euro. De winst was onder meer zo hoog, omdat na de coronapandemie de competities in zowel het betaald- als het amateurvoetbal volledig uitgespeeld konden worden.

De groei van het ledenaantal is te zien in vrijwel alle categorieën, zowel bij de mannen als de vrouwen bij alle leeftijden. Alleen bij de junioren is sprake van een lichte daling. De bond noemt de groep die de stap van de junioren naar de senioren gaat maken "voor het verenigingsleven traditioneel het lastigst te vangen". De KNVB probeert onder meer met initiatieven zoals het 7x7-voetbal en de nieuwe onder 23-competities leden vast te houden.

Cyberhack

Financieel zat de winst onder meer in de toegankelijkheid na de coronaperiode van wedstrijden van het Nederlands elftal (mannen en vrouwen). Bovendien bereikten beide Oranje-elftallen de kwartfinale op het WK. Daarbij organiseerde Nederland in het seizoen 2022-2023 als enige Europese land twee Europese finales met de Nations League Final in Enschede en Rotterdam en de finale van de Champions League voor vrouwen in Eindhoven.

Een tegenvaller was het cyberincident in maart, toen hackers erin slaagden persoonsgegevens van leden te stelen. De KNVB moest in de maanden erna kosten maken voor de inhuur van experts op het gebied van forensisch onderzoek, ICT, data en privacy. Met de hackers werden "onder deskundige begeleiding afspraken gemaakt", meldde de bond eerder, zonder in te gaan op bedragen die daarmee gemoeid zouden zijn.

Meer uit Voetbal

Oud-profvoetballer Ammi op 45-jarige leeftijd overleden

SITTARD (ANP) - Oud-profvoetballer Ahmed Ammi is op 45-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Fortuna Sittard, waar hij de afgelopen jaren als hoofdtrainer van het oudste jeugdteam werkzaam was.

12 minuten geleden
UEFA wijst finale Champions League toe aan München en Barcelona

THESSALONIKI (ANP) - De UEFA heeft de finale van de Champions League van 2028 toegewezen aan München en de eindstrijd van 2029 aan Barcelona. Dat gebeurde dinsdag tijdens een vergadering in Thessaloniki. Vorig jaar was al besloten dat de finale van dit seizoen in 2027 in het stadion van Atlético Madrid is.

3 uur geleden
Europese Supercup volgend jaar in Johan Cruijff ArenA

THESSALONIKI (ANP) - De wedstrijd om de Europese Supercup is volgend jaar in de Johan Cruijff ArenA. Dat is besloten tijdens een vergadering van de Europese voetbalbond UEFA in Thessaloniki.

3 uur geleden
Inter buigt snelle achterstand om in ruime zege op Udinese

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zijn voortvarende seizoensstart in de Italiaanse Serie A voortgezet met de vierde overwinning op rij. De regerend landskampioen won met 5-3 van Udinese. Inter kwam daarmee op de maximale 12 punten.

16 uur geleden
Malen scoort weer voor winnend AS Roma

TURIJN (ANP) - AS Roma heeft met een uitzege van 2-0 op Torino de koppositie van stadgenoot Lazio overgenomen in de Italiaanse Serie A. Donyell Malen zette met zijn zesde seizoenstreffer de Romeinse club in de 40e minuut op voorsprong, Niccolò Pisilli verdubbelde de score in blessuretijd.

18 uur geleden
Voetballer Maldini veroorzaakt auto-ongeluk met drank op

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse voetballer Daniel Maldini is zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij zondagochtend na een auto-ongeluk in Milaan boven de wettelijke alcohollimiet bleek te zitten. Dit meldt een lokale politiebron maandag.

1 dag geleden
Argentijn Gallardo nieuwe bondscoach van voetballers Ecuador

QUITO (ANP/RTR) - Marcelo Gallardo is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ecuador. De 50-jarige Argentijn is de opvolger van zijn landgenoot Sebastián Beccacece, wiens contract niet werd verlengd nadat Ecuador begin juli op het WK in de zestiende finales van Mexico verloor.

1 dag geleden