Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer leden en veel winst voor de KNVB

Meer leden en veel winst voor de KNVB

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft voor het tweede jaar op rij meer leden verwelkomd. Ten opzichte van het seizoen 2021-2022 was sprake van een groei van 1,7 procent. Het totaal aantal leden van een voetbalvereniging bedraagt nu 1.212.697.

Ook financieel kijkt de voetbalbond terug op een goed jaar, al werd de winst van het seizoen ervoor (circa 8 miljoen euro) niet gehaald. De KNVB meldt in het jaarverslag nu een winst van 6,3 miljoen euro. De winst was onder meer zo hoog, omdat na de coronapandemie de competities in zowel het betaald- als het amateurvoetbal volledig uitgespeeld konden worden.

De groei van het ledenaantal is te zien in vrijwel alle categorieën, zowel bij de mannen als de vrouwen bij alle leeftijden. Alleen bij de junioren is sprake van een lichte daling. De bond noemt de groep die de stap van de junioren naar de senioren gaat maken "voor het verenigingsleven traditioneel het lastigst te vangen". De KNVB probeert onder meer met initiatieven zoals het 7x7-voetbal en de nieuwe onder 23-competities leden vast te houden.

Cyberhack

Financieel zat de winst onder meer in de toegankelijkheid na de coronaperiode van wedstrijden van het Nederlands elftal (mannen en vrouwen). Bovendien bereikten beide Oranje-elftallen de kwartfinale op het WK. Daarbij organiseerde Nederland in het seizoen 2022-2023 als enige Europese land twee Europese finales met de Nations League Final in Enschede en Rotterdam en de finale van de Champions League voor vrouwen in Eindhoven.

Een tegenvaller was het cyberincident in maart, toen hackers erin slaagden persoonsgegevens van leden te stelen. De KNVB moest in de maanden erna kosten maken voor de inhuur van experts op het gebied van forensisch onderzoek, ICT, data en privacy. Met de hackers werden "onder deskundige begeleiding afspraken gemaakt", meldde de bond eerder, zonder in te gaan op bedragen die daarmee gemoeid zouden zijn.

Meer uit Voetbal

Hattrick Lewandowski bij 6-0-zege Polen op Roemenië

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.

10 uur geleden
Koploper Heracles Almelo verspeelt punten bij Helmond Sport

HELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.

10 uur geleden
De Bruyne loodst België langs Turkije in Nations League: 3-0

LUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.

11 uur geleden
Aartsrivalen Frankrijk en Italië in evenwicht in Nations League

SAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.

11 uur geleden
Jong Oranje houdt kansen op EK in leven met zege op Slovenen

MARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.

14 uur geleden
Van 't Schip verliest met Kazachstan ook van Moldavië

ASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.

14 uur geleden
Oranje traint dag na gelijkspel tegen Grieken met negen spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.

14 uur geleden