Meer klanten ABN AMRO moeten rente betalen over hun spaargeld
AMSTERDAM (ANP) - Meer klanten van ABN AMRO moeten de bank binnenkort rente betalen over hun spaargeld. Rekeninghouders met in totaal meer dan 100.000 euro aan spaargeld betalen over iedere euro boven die grens straks 0,5 procent rente. Nu speelt dit alleen nog voor mensen met minstens 150.000 euro spaargeld.
De verlaging van de grens voor negatieve rentes gaat op 1 januari in, kondigde de bank op zijn site aan. ABN AMRO en andere Nederlandse banken brengen de laatste jaren bij steeds meer spaarders kosten in rekening. Zij moeten namelijk zelf ook een rente betalen over het overtollige spaargeld dat ze wegzetten bij de Europese Centrale Bank (ECB). Particulieren en bedrijven zijn de laatste jaren juist steeds meer gaan sparen, wat banken geld kost.
Door de grens voor negatieve rentes te verlagen verwacht ABN AMRO dat voortaan 5 procent van zijn klanten rente moet betalen voor het aanhouden van spaargeld bij de bank. Toen het financiële concern het afgelopen voorjaar de grens voor negatieve rentes ook al verlaagde, zei ABN AMRO dat zo'n 3 procent van de klanten daardoor zou worden geraakt.
ING, Rabobank en de Volksbank, het moederbedrijf van SNS, ASN Bank en RegioBank, brachten sinds juli al een half procent rente in rekening bij klanten met meer dan een ton aan spaargeld.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
4 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
9 uur geleden