Meer klanten ABN AMRO moeten rente betalen over hun spaargeld
AMSTERDAM (ANP) - Meer klanten van ABN AMRO moeten de bank binnenkort rente betalen over hun spaargeld. Rekeninghouders met in totaal meer dan 100.000 euro aan spaargeld betalen over iedere euro boven die grens straks 0,5 procent rente. Nu speelt dit alleen nog voor mensen met minstens 150.000 euro spaargeld.
De verlaging van de grens voor negatieve rentes gaat op 1 januari in, kondigde de bank op zijn site aan. ABN AMRO en andere Nederlandse banken brengen de laatste jaren bij steeds meer spaarders kosten in rekening. Zij moeten namelijk zelf ook een rente betalen over het overtollige spaargeld dat ze wegzetten bij de Europese Centrale Bank (ECB). Particulieren en bedrijven zijn de laatste jaren juist steeds meer gaan sparen, wat banken geld kost.
Door de grens voor negatieve rentes te verlagen verwacht ABN AMRO dat voortaan 5 procent van zijn klanten rente moet betalen voor het aanhouden van spaargeld bij de bank. Toen het financiële concern het afgelopen voorjaar de grens voor negatieve rentes ook al verlaagde, zei ABN AMRO dat zo'n 3 procent van de klanten daardoor zou worden geraakt.
ING, Rabobank en de Volksbank, het moederbedrijf van SNS, ASN Bank en RegioBank, brachten sinds juli al een half procent rente in rekening bij klanten met meer dan een ton aan spaargeld.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
11 minuten geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.
4 uur geleden