Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer klachten van gedupeerden gaswinningsgebied bij ombudsman

Meer klachten van gedupeerden gaswinningsgebied bij ombudsman

GRONINGEN (ANP) - Meer mensen dienden in het eerste halfjaar van 2022 een klacht in over de afhandeling van de aardbevingsschade in Groningen dan in heel 2021. Bij de Nationale ombudsman zijn 386 klachten binnengekomen, 150 meer dan het jaar ervoor. De klachten gaan vooral over gebrekkige communicatie en onbegrip over het toepassen van meerdere regelingen.

In het rapport 'beloftes maken schuld' zegt ombudsman Reinier van Zutphen dat het niet uit te leggen is aan mensen die getroffen zijn door aardbevingen dat de afhandeling zoveel klachten veroorzaakt. Volgens Van Zutphen is het een groot probleem dat bewoners vaak de schuld krijgen van administratie- en uitvoeringsfouten van organisaties.

In het rapport staat dat er ook positieve ontwikkelingen zijn, zo worden meer burgers geholpen en gaat de afhandeling van kleine schades sneller dan voorheen. Toch is dat voor de ombudsman niet genoeg.

"Ik zie vooral dat het blijft bij voornemens om het beter te doen. Wat nu gebeurt is bij lange na nog niet genoeg voor herstel van het vertrouwen", aldus Van Zutphen. "Het is een begin, maar niet meer dan dat. Er is al veel te lang vertraging en er zijn te veel regels die situaties alleen maar ingewikkelder maken en oplossingen verder weg brengen. De boodschappen van de overheid over de aanpak van de gevolgen van de gaswinning zijn steeds holler gaan klinken."

Volgens de ombudsman moeten de overheden en organisaties beter hun best doen voor de burger. Het is volgens hem vooral belangrijk dat er goed wordt gecommuniceerd, de onderlinge samenwerking wordt verbeterd en dat beloftes niet zomaar meer worden gedaan, maar alleen als ze kunnen worden nagekomen. "Niemand zit te wachten op beloftes die in de praktijk niet waargemaakt kunnen worden. De burger kan niet langer wachten."

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

1 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

6 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

9 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

11 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

19 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

20 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

22 uur geleden