
Meer klachten van gedupeerden gaswinningsgebied bij ombudsman
GRONINGEN (ANP) - Meer mensen dienden in het eerste halfjaar van 2022 een klacht in over de afhandeling van de aardbevingsschade in Groningen dan in heel 2021. Bij de Nationale ombudsman zijn 386 klachten binnengekomen, 150 meer dan het jaar ervoor. De klachten gaan vooral over gebrekkige communicatie en onbegrip over het toepassen van meerdere regelingen.
In het rapport 'beloftes maken schuld' zegt ombudsman Reinier van Zutphen dat het niet uit te leggen is aan mensen die getroffen zijn door aardbevingen dat de afhandeling zoveel klachten veroorzaakt. Volgens Van Zutphen is het een groot probleem dat bewoners vaak de schuld krijgen van administratie- en uitvoeringsfouten van organisaties.
In het rapport staat dat er ook positieve ontwikkelingen zijn, zo worden meer burgers geholpen en gaat de afhandeling van kleine schades sneller dan voorheen. Toch is dat voor de ombudsman niet genoeg.
"Ik zie vooral dat het blijft bij voornemens om het beter te doen. Wat nu gebeurt is bij lange na nog niet genoeg voor herstel van het vertrouwen", aldus Van Zutphen. "Het is een begin, maar niet meer dan dat. Er is al veel te lang vertraging en er zijn te veel regels die situaties alleen maar ingewikkelder maken en oplossingen verder weg brengen. De boodschappen van de overheid over de aanpak van de gevolgen van de gaswinning zijn steeds holler gaan klinken."
Volgens de ombudsman moeten de overheden en organisaties beter hun best doen voor de burger. Het is volgens hem vooral belangrijk dat er goed wordt gecommuniceerd, de onderlinge samenwerking wordt verbeterd en dat beloftes niet zomaar meer worden gedaan, maar alleen als ze kunnen worden nagekomen. "Niemand zit te wachten op beloftes die in de praktijk niet waargemaakt kunnen worden. De burger kan niet langer wachten."
Meer uit Binnenland
HERKENBOSCH (ANP) - De Limburgse politie heeft op de plek waar maandagochtend een man gedood werd een zelfgemaakt voorwerp gevonden met een mes erop. De man uit Herkenbosch kwam rond 08.10 uur om het leven op de Van der Landelaan. De verdachte sloeg op de vlucht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het weer blijft onstuimig op Prinsjesdag. Dinsdagochtend waait het nog steeds hard in Den Haag met windkracht 6, meldt Weeronline. In de loop van de ochtend neemt de windkracht iets af, maar er kunnen nog steeds windstoten tot 70 kilometer per uur voorkomen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar celstraf geëist tegen de ouders van een overleden baby uit Helvoirt (Noord-Brabant). Het jongetje, 17 dagen oud, overleed door ondervoeding. Volgens het OM kreeg hij onvoldoende geschikt voedsel van zijn ouders. Hun dieet bestond voornamelijk uit paddenstoelen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het concert van Bob Vylan maandagavond in poppodium Doornroosje in Nijmegen mag doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Arnhem maandagmiddag.
3 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De politie heeft opnieuw een verdachte aangehouden in het onderzoek naar twee rivaliserende groepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. Deze persoon, van wie de identiteit niet is bekendgemaakt, is maandagmiddag opgepakt. De politie verdenkt hem van "betrokkenheid bij de ernstige mishandeling in het conflict tussen de jeugdgroepen".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ouders van de omgebrachte Sara hebben nog steeds veel vragen bij de dood van hun dochter, wier lichaam eind november 2023 werd gevonden in het IJ in Amsterdam. "Alsjeblieft, als je echt spijt hebt, vertel ons dan wat er op die avond echt is gebeurd. Als je dat doet, zal je vrede vinden", zei de moeder van het 33-jarige slachtoffer maandag in de rechtbank tegen verdachte Bas W. (41) uit Zwanenburg.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een agent is zondagavond zwaar mishandeld bij het festival Parels van de Stad. Een 25-jarige man uit Alkmaar is aangehouden. De politie is op zoek naar getuigen en beelden van de mishandeling.
3 uur geleden