Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer klachten over racistisch optreden agenten'

'Meer klachten over racistisch optreden agenten'

HILVERSUM (ANP) - Het aantal klachten dat wordt ingediend over discriminatie door de politie is dit jaar sterk toegenomen. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn 168 klachten binnengekomen, tegen 135 over heel 2019. Dat is een stijging van bijna 25 procent.

RTL Nieuws vroeg cijfers op bij de Nationale Politie en concludeert dat de politie de meeste klachten afwijst. Zo werden van de zeventig discriminatiezaken die van 2016 tot en met 2019 zijn behandeld door een klachtencommissie er slechts twee gegrond verklaard. De afgelopen jaren zijn er behalve klachten ook 54 aangiftes ingediend tegen agenten wegens discriminatie. Geen enkele agent is ervoor vervolgd, meldt RTL Nieuws: alle zaken zijn door het Openbaar Ministerie geseponeerd.

Een woordvoerder van de Nationale Politie stelt in een reactie de klachtenprocedure 'deugdelijk' te vinden.

Meer uit Binnenland

Scheuren ontdekt in brug richting Maasvlakte, rijstroken dicht

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mankementen ontdekt in een belangrijke brug waar een snelweg overheen gaat: in de westelijke Suurhoffbrug richting de Maasvlakte zijn scheuren geconstateerd, meldt Rijkswaterstaat. Die zitten in een van de hoofdliggers. Omwille van de veiligheid sluit de wegbeheerder de twee gewone rijstroken af. Al het verkeer moet over de vluchtstrook.

2 uur geleden
Stefan de Walle stopt als Sinterklaas bij Het Sinterklaasjournaal

HILVERSUM (ANP) - Acteur Stefan de Walle stopt per direct met zijn rol als Sinterklaas in Het Sinterklaasjournaal. De Walle vertolkte de rol sinds 2011. Wie de nieuwe Sinterklaas wordt, maakt de NTR nog niet bekend.

2 uur geleden
Utrecht verbiedt opnieuw snelwegblokkade XR komende zaterdag

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft de aangekondigde snelwegblokkade van Extinction Rebellion (XR) komende zaterdag verboden. De actiegroep wil opnieuw demonstreren op de Ring A12 bij Utrecht, maar de gemeente staat dat niet toe. "Het betreden en blokkeren van een snelweg is verboden en strafbaar", staat op de website.

2 uur geleden
Vrijwel alle betrokkenen busongeval Zwitserland zijn weer thuis

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de mensen die betrokken waren bij het busongeluk in Zwitserland is terug in Nederland. Woensdag zijn opnieuw drie mensen onderweg naar huis en staat de teller op veertig, meldt alarmcentrale Eurocross. Momenteel liggen nog vier mensen in het ziekenhuis. De verwachting is dat zij donderdag terugreizen.

3 uur geleden
Spooraannemer: saboteurs hadden kennis, waren gericht op overlast

AMERSFOORT (ANP) - De daders van de grootschalige spoorsabotages van dinsdag hadden duidelijk kennis over spoorsystemen en waren bovenal uit op overlast, denkt directeur Jorn Pruntel van spooraannemer ASSET Rail. "Het was zeer vakkundig uitgevoerd. Hiervoor moet je veel kennis hebben van het vakgebied, anders kun je dit niet", schat hij in.

3 uur geleden
Twee aanhoudingen na onrust bij demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft woensdag twee personen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld. Een politieagent raakte daarbij lichtgewond. De Mobiele Eenheid zette kort een waterwerper en pepperspray in.

3 uur geleden
Boeren verlaten Arnhem na speeches, gesprek met Statenleden

ARNHEM (ANP) - De ongeveer honderd boeren die zich hadden verzameld bij het provinciehuis van Gelderland hebben Arnhem verlaten. De trekkers die geparkeerd stonden op een plein in het centrum van de stad zijn toeterend weggereden, zag een ANP-verslaggever. Boeren luisterden naar speeches en hebben direct aan Statenleden hun zorgen kunnen overbrengen.

5 uur geleden