'Meer klachten over racistisch optreden agenten'
HILVERSUM (ANP) - Het aantal klachten dat wordt ingediend over discriminatie door de politie is dit jaar sterk toegenomen. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn 168 klachten binnengekomen, tegen 135 over heel 2019. Dat is een stijging van bijna 25 procent.
RTL Nieuws vroeg cijfers op bij de Nationale Politie en concludeert dat de politie de meeste klachten afwijst. Zo werden van de zeventig discriminatiezaken die van 2016 tot en met 2019 zijn behandeld door een klachtencommissie er slechts twee gegrond verklaard. De afgelopen jaren zijn er behalve klachten ook 54 aangiftes ingediend tegen agenten wegens discriminatie. Geen enkele agent is ervoor vervolgd, meldt RTL Nieuws: alle zaken zijn door het Openbaar Ministerie geseponeerd.
Een woordvoerder van de Nationale Politie stelt in een reactie de klachtenprocedure 'deugdelijk' te vinden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
14 uur geleden