Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer klachten over racistisch optreden agenten'

'Meer klachten over racistisch optreden agenten'

HILVERSUM (ANP) - Het aantal klachten dat wordt ingediend over discriminatie door de politie is dit jaar sterk toegenomen. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn 168 klachten binnengekomen, tegen 135 over heel 2019. Dat is een stijging van bijna 25 procent.

RTL Nieuws vroeg cijfers op bij de Nationale Politie en concludeert dat de politie de meeste klachten afwijst. Zo werden van de zeventig discriminatiezaken die van 2016 tot en met 2019 zijn behandeld door een klachtencommissie er slechts twee gegrond verklaard. De afgelopen jaren zijn er behalve klachten ook 54 aangiftes ingediend tegen agenten wegens discriminatie. Geen enkele agent is ervoor vervolgd, meldt RTL Nieuws: alle zaken zijn door het Openbaar Ministerie geseponeerd.

Een woordvoerder van de Nationale Politie stelt in een reactie de klachtenprocedure 'deugdelijk' te vinden.

Meer uit Binnenland

Duizenden stakers bij landelijke actie in streekvervoer, zegt CNV

UTRECHT (ANP) - Buschauffeurs en machinisten hebben woensdag massaal het werk neergelegd bij de staking in het streekvervoer, melden vakbonden FNV en CNV. Volgens CNV gaat het om duizenden vakbondsleden van beide vakbonden die meestaken. Door de staking in het openbaar vervoer rijden er minder bussen en treinen op verschillende plekken in Nederland. Vakbonden CNV en FNV voeren landelijk actie als gevolg van vastgelopen onderhandelingen voor een nieuwe cao.

11 minuten geleden
Kamer wil aanpassingen regels rond nieuwe scholen

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.

19 minuten geleden
Saskia Noort opnieuw in race voor NS Publieksprijs

UTRECHT (ANP) - Saskia Noort maakt dit jaar opnieuw kans op de NS Publieksprijs. De schrijfster is met Adem een van de zes genomineerden voor de literatuurprijs, werd woensdagmiddag bekendgemaakt. Noort werd al zeven keer eerder genomineerd voor de prijs, maar won nog nooit.

58 minuten geleden
KNMI gaat plaatselijk code geel, oranje en rood geven

DE BILT (ANP) - Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) gaat vanaf 2 november plaatselijk waarschuwen voor gevaarlijk weer met code geel, oranje en rood. De waarschuwingen gelden dan niet langer per provincie, maar voor kleinere, wisselende gebieden. Daardoor krijgen mensen volgens het weerinstituut gerichter te horen waar precies gevaarlijk weer wordt verwacht.

1 uur geleden
Nog drie aanhoudingen voor fataal schietincident Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - De politie heeft woensdag opnieuw mensen aangehouden in het onderzoek naar een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hoorn, een 18-jarige man uit Zwaag en een 19-jarige man uit Avenhorn. Maandag hield de politie al twee mannen aan, een van 19 uit Amsterdam en een 21-jarige uit Hoorn.

1 uur geleden
Sjoerdsma steekt dit jaar 15 miljoen euro in wederopbouw Syrië

DEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.

1 uur geleden
Kabinet wil fokverbod voor dolfijnen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.

2 uur geleden