'Meer klachten over buitenlandse webshops'
AMSTERDAM (ANP) - Van de Nederlanders die online winkelen heeft bijna driekwart wel eens problemen met buitenlandse webshops. Dat is een toename van 5 procent ten opzichte van een jaar geleden, meldt betaaltechnologiebedrijf Mastercard, dat in februari onderzoek liet uitvoeren onder 1053 Nederlandse webwinkelaars.
Buitenlandse webwinkels zijn volgens Mastercard populairder dan ooit. Een kwart van de Nederlanders die wel eens online shoppen, bestelt sinds de coronacrisis vaker bij een buitenlandse webshop. Inmiddels koopt 79 procent van de Nederlandse webwinkelaars wel eens bij webwinkels die niet in Nederlandse handen zijn. De voornaamste reden hiervoor is de lagere prijs.
Nagenoeg een vijfde geeft aan wel eens te zijn opgelicht door een buitenlandse webwinkel. Andere veelvoorkomende klachten over buitenlandse webshops zijn te late leveringen, niet-geleverde bestellingen en beschadigde producten. Ondanks de problemen verzekert slechts een derde van de webwinkelaars zijn aankoop met een aankoop- of aflevergarantie, waarmee het geld bij een niet-geleverde bestelling wordt teruggestort.
Ook Nederlandse webwinkels zijn wegens corona in toenemende mate in trek. Zeven op de tien Nederlandse webwinkelaars kopen sinds de pandemie meer bij Nederlandse webshops dan ervoor.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden verlies gesloten. Chipbedrijven in de hoofdindex AEX behoorden tot de verliezers, terwijl beleggers zenuwachtig kijken naar de ontwikkeling van de rentes op de obligatiemarkten. Bij de kleinere fondsen op het Damrak ging de ontwikkelaar van bioplastic Avantium hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen (NS) versoberen hun compensatie bij stakingen. Bij eerdere acties konden reizigers nog tot 25 euro terugvragen als compensatie voor vervangend vervoer omdat de treinen niet rijden. Voortaan kan dit niet meer, kondigt het vervoersbedrijf aan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën gaat aanzienlijk meer staatsobligaties met langere looptijd terugkopen dan eerder aangekondigd. In plaats van 2 miljard dollar is de Amerikaanse overheid van plan hier minstens 4 miljard dollar voor uit te trekken. De stap volgt op een stijging van rentes op staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds lange tijd. Het terugkopen van de schuldpapieren moet de rentes omlaagdrukken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de cyberaanval op het logistieke bedrijf CEVA zijn meer klantgegevens van bol betrokken dan de webwinkel eerder dacht. Klanten wier gegevens mogelijk ook zijn bekeken of gekopieerd, hebben hierover woensdag een mail ontvangen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het zou verstandig zijn als de overheid de licentie voor het Groningenveld overneemt van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM). Dat heeft de afzwaaiende president-directeur van Shell Nederland, Frans Everts, woensdag gezegd in het radioprogramma Sven op 1. Het gasveld is gesloten, maar in geval van nood zou Den Haag daarmee kunnen besluiten om de gaswinning toch weer op te starten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het aandeel Moderna schoot woensdag bijna 88 procent omhoog op Wall Street. Dat gebeurde nadat het Amerikaanse biotechnologiebedrijf positieve testresultaten deelde voor een nieuw vaccin tegen huidkanker. Volgens de studie verkleint het middel de kans dat huidkanker terugkomt of zich verder verspreidt.
2 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Farmacieconcerns Moderna en Merck & Co, in Nederland bekend als MSD, hebben positieve resultaten gemeld in een studie naar een kankervaccin. Volgens de bedrijven zouden hun vaccins de terugkeer van melanoom, een vorm van huidkanker, kunnen helpen verminderen.
2 uur geleden