Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer klachten over buitenlandse webshops'

'Meer klachten over buitenlandse webshops'

AMSTERDAM (ANP) - Van de Nederlanders die online winkelen heeft bijna driekwart wel eens problemen met buitenlandse webshops. Dat is een toename van 5 procent ten opzichte van een jaar geleden, meldt betaaltechnologiebedrijf Mastercard, dat in februari onderzoek liet uitvoeren onder 1053 Nederlandse webwinkelaars.

Buitenlandse webwinkels zijn volgens Mastercard populairder dan ooit. Een kwart van de Nederlanders die wel eens online shoppen, bestelt sinds de coronacrisis vaker bij een buitenlandse webshop. Inmiddels koopt 79 procent van de Nederlandse webwinkelaars wel eens bij webwinkels die niet in Nederlandse handen zijn. De voornaamste reden hiervoor is de lagere prijs.

Nagenoeg een vijfde geeft aan wel eens te zijn opgelicht door een buitenlandse webwinkel. Andere veelvoorkomende klachten over buitenlandse webshops zijn te late leveringen, niet-geleverde bestellingen en beschadigde producten. Ondanks de problemen verzekert slechts een derde van de webwinkelaars zijn aankoop met een aankoop- of aflevergarantie, waarmee het geld bij een niet-geleverde bestelling wordt teruggestort.

Ook Nederlandse webwinkels zijn wegens corona in toenemende mate in trek. Zeven op de tien Nederlandse webwinkelaars kopen sinds de pandemie meer bij Nederlandse webshops dan ervoor.

Meer uit Financieel

Moederbedrijf Booking.com lijdt nederlaag in zaak rond massaclaim

AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van boekingsplatform Booking.com heeft een nederlaag geleden in de rechtbank in Amsterdam rond de massaclaim tegen het bedrijf. De Consumentenbond en Stichting Consumenten Competition Claims (CCC) willen dat het Amerikaanse Booking Holdings en het in Singapore gevestigde zusterplatform Agoda ook onder de claimzaak vallen. De rechtbank Amsterdam heeft deze week bepaald bevoegd te zijn om ook de buitenlandse bedrijven mee te nemen in de claimzaak.

26 minuten geleden
ECB-president Lagarde stopt begin 2027, voor einde van termijn

FRANKFURT (ANP) - President van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde treedt voor het einde van haar termijn terug. Dat meldt de Europese Centrale Bank. Lagarde zal op 7 februari haar taken neerleggen. Haar termijn zou eigenlijk in oktober volgend jaar aflopen. Voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt al langer genoemd als een van de mogelijke opvolgers.

50 minuten geleden
Minder huurders van woningcorporaties hebben huurachterstand

DEN HAAG (ANP) - Minder huurders van woningcorporaties hadden vorig jaar een huurachterstand. Dat meldt corporatiekoepel Aedes. Het aantal gedwongen uithuiszettingen nam wel iets toe.

1 uur geleden
Vattenfall ziet winst bijna verdubbelen door duurdere stroom

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn winst bijna verdubbeld. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers in Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen. Ook leverde windenergie een grotere bijdrage aan de winst. Wel viel de omzet lager uit.

1 uur geleden
Hello Kitty-bedrijf breekt met Japanse serie na Chinese kritiek

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse bedrijf achter het wereldberoemde poesje Hello Kitty heeft donderdag excuses aangeboden en de commerciële samenwerking met een Japanse tv-spionageserie beëindigd. Chinese staatsmedia veroordeelden de serie vanwege de vermeende "bewuste verdachtmakingen" aan het adres van China. Het bedrijf Sanrio bracht speciale merchandise uit waarin zijn bekende personages, zoals Hello Kitty, waren afgebeeld in de stijl van de spionageserie Vivant. Sanrio heeft de samenwerking met de serie nu stopgezet.

1 uur geleden
Ierse minister: EU heeft geen 'toverstaf' tegen hoge energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De EU en haar lidstaten hebben geen "toverstaf" om de hoge energieprijzen te laten verdwijnen, zei de Ierse minister van Energie Darragh O'Brien voorafgaand aan een EU-overleg met energieministers. De huidige energiecrisis is "fundamenteler" dan dat, zei de Ier, wiens land tijdelijk voorzitter is van de EU.

1 uur geleden
Miljardenverlies Volkswagen door Porsche-afschrijving en China

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen leed in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies door een grote afschrijving bij dochterbedrijf Porsche en tegenvallende verkopen in China. Ook werden de resultaten gedrukt door hoge reorganisatiekosten, werd donderdag bekend.

2 uur geleden