Meer kennis zorgt voor meer vertrouwen in financiële sector
AMSTERDAM (ANP) - Mensen die meer financiële kennis hebben, hebben ook meer vertrouwen in de financiële sector. Dat is de conclusie van De Nederlandsche Bank (DNB) die de redenen onderzocht van het afgenomen vertrouwen in de sector. Dat is ten opzichte van 2006 namelijk flink minder geworden.
Niet alleen financiële geletterdheid heeft invloed op het vertrouwen dat banken, verzekeraars en pensioenfondsen hun beloftes nakomen. Mannen blijken meer vertrouwen te hebben in de financiële sector dan vrouwen. Tegelijkertijd hebben mannen minder vertrouwen in de deskundigheid en integriteit van managers in die sector. Verder kwam naar voren dat het vertrouwen in pensioenfondsen stijgt naar mate men ouder wordt, terwijl het vertrouwen in banken en verzekeraars met het verstrijken van de jaren juist daalt.
In totaal gaf vorig jaar 67 procent van de ondervraagden in een representatieve steekproef aan vertrouwen te hebben in de bankensector. Dat was in 2006 nog 89 procent. Hoewel het vertrouwen in alle drie de onderzochte takken van de financiële sector iets is toegenomen ten opzichte van 2012, ligt het 'structureel lager dan vóór de financiële crisis', zegt DNB.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
9 uur geleden