Meer kennis zorgt voor meer vertrouwen in financiële sector
AMSTERDAM (ANP) - Mensen die meer financiële kennis hebben, hebben ook meer vertrouwen in de financiële sector. Dat is de conclusie van De Nederlandsche Bank (DNB) die de redenen onderzocht van het afgenomen vertrouwen in de sector. Dat is ten opzichte van 2006 namelijk flink minder geworden.
Niet alleen financiële geletterdheid heeft invloed op het vertrouwen dat banken, verzekeraars en pensioenfondsen hun beloftes nakomen. Mannen blijken meer vertrouwen te hebben in de financiële sector dan vrouwen. Tegelijkertijd hebben mannen minder vertrouwen in de deskundigheid en integriteit van managers in die sector. Verder kwam naar voren dat het vertrouwen in pensioenfondsen stijgt naar mate men ouder wordt, terwijl het vertrouwen in banken en verzekeraars met het verstrijken van de jaren juist daalt.
In totaal gaf vorig jaar 67 procent van de ondervraagden in een representatieve steekproef aan vertrouwen te hebben in de bankensector. Dat was in 2006 nog 89 procent. Hoewel het vertrouwen in alle drie de onderzochte takken van de financiële sector iets is toegenomen ten opzichte van 2012, ligt het 'structureel lager dan vóór de financiële crisis', zegt DNB.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
6 uur geleden