Meer jonge mannen zoeken contact met hulplijn om kindermisbruik
AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer jonge mannen die naar beelden van kindermisbruik kijken, nemen contact op met de hulplijn van Stop it Now. De organisatie tegen kindermisbruik ziet bijna een verdubbeling van de cijfers. Tot en met eind november van dit jaar namen 1871 mensen contact op met Stop it Now, vorig jaar waren dat er nog 943. Bijna de helft daarvan (46 procent) is jonger dan 26 jaar. De organisatie vindt dit zorgwekkend en begint donderdag een bewustwordingscampagne. Die moet meer jonge mannen aanzetten om hulp te zoeken als ze naar strafbare beelden zoeken of kijken.
Volgens Stop it Now is het stereotype beeld van iemand die naar kinderporno kijkt van "een oudere man op een groezelige zolder", terwijl dat beeld niet altijd terecht is. "Jongeren zijn de meest digitaal vaardige groep en hebben tegenwoordig overal en altijd toegang tot een enorme hoeveelheid porno op het internet", zegt Kelly van den Heuvel van Stop it Now. "Dit zorgt ervoor dat met name jongens steeds jonger beginnen met kijken, dat ze méér kijken en ook vaker extremere beelden zien. Sommigen gaan daarin continu een stapje verder, wat ook kan leiden tot het bekijken van beelden van seksueel misbruik van minderjarigen."
Volgens Van den Heuvel zoeken jonge mannen niet altijd bewust naar beelden van kindermisbruik. "We zien bijvoorbeeld dat jonge mannen misbruikbeelden via app-groepen ontvangen. Maar zelfs al wordt er niet altijd bewust op gezocht: over het algemeen weten plegers echt wel dat ze verkeerd, en zelfs strafbaar, bezig zijn", zegt Van den Heuvel.
Volgens Stop it Now is het daarom belangrijk dat jongeren weten dat ze hulp kunnen zoeken en ergens terechtkunnen. Met een bewustwordingsvideo die vanaf 7 december op YouTube en in de bioscopen te zien is, hoopt Stop it Now dat meer jonge mannen contact op zullen nemen met de organisatie. "Het vergroot de kans dat in de toekomst meer jongeren hulp zoeken voordat bepaald gedrag escaleert. Daarmee kunnen we hopelijk slachtoffers van seksueel kindermisbruik voorkomen", aldus Van den Heuvel.
Meer uit Binnenland
ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
9 uur geleden