Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer jonge mannen zoeken contact met hulplijn om kindermisbruik

Meer jonge mannen zoeken contact met hulplijn om kindermisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer jonge mannen die naar beelden van kindermisbruik kijken, nemen contact op met de hulplijn van Stop it Now. De organisatie tegen kindermisbruik ziet bijna een verdubbeling van de cijfers. Tot en met eind november van dit jaar namen 1871 mensen contact op met Stop it Now, vorig jaar waren dat er nog 943. Bijna de helft daarvan (46 procent) is jonger dan 26 jaar. De organisatie vindt dit zorgwekkend en begint donderdag een bewustwordingscampagne. Die moet meer jonge mannen aanzetten om hulp te zoeken als ze naar strafbare beelden zoeken of kijken.

Volgens Stop it Now is het stereotype beeld van iemand die naar kinderporno kijkt van "een oudere man op een groezelige zolder", terwijl dat beeld niet altijd terecht is. "Jongeren zijn de meest digitaal vaardige groep en hebben tegenwoordig overal en altijd toegang tot een enorme hoeveelheid porno op het internet", zegt Kelly van den Heuvel van Stop it Now. "Dit zorgt ervoor dat met name jongens steeds jonger beginnen met kijken, dat ze méér kijken en ook vaker extremere beelden zien. Sommigen gaan daarin continu een stapje verder, wat ook kan leiden tot het bekijken van beelden van seksueel misbruik van minderjarigen."

Volgens Van den Heuvel zoeken jonge mannen niet altijd bewust naar beelden van kindermisbruik. "We zien bijvoorbeeld dat jonge mannen misbruikbeelden via app-groepen ontvangen. Maar zelfs al wordt er niet altijd bewust op gezocht: over het algemeen weten plegers echt wel dat ze verkeerd, en zelfs strafbaar, bezig zijn", zegt Van den Heuvel.

Volgens Stop it Now is het daarom belangrijk dat jongeren weten dat ze hulp kunnen zoeken en ergens terechtkunnen. Met een bewustwordingsvideo die vanaf 7 december op YouTube en in de bioscopen te zien is, hoopt Stop it Now dat meer jonge mannen contact op zullen nemen met de organisatie. "Het vergroot de kans dat in de toekomst meer jongeren hulp zoeken voordat bepaald gedrag escaleert. Daarmee kunnen we hopelijk slachtoffers van seksueel kindermisbruik voorkomen", aldus Van den Heuvel.

Meer uit Binnenland

Jongen gewond door steekincident in Castricum, twee aanhoudingen

CASTRICUM (ANP) - Een minderjarige jongen is gewond geraakt door een steekincident in Castricum, meldt de politie. Dat gebeurde vrijdag in de Torenstraat in de Noord-Hollandse plaats.

2 uur geleden
Jongen (13) dood na aanrijding Zoeterwoude, automobilist opgepakt

ZOETERWOUDE (ANP) - Een 13-jarige jongen uit Zoeterwoude is om het leven gekomen door een aanrijding met een auto zaterdag in zijn woonplaats. Dat meldt de politie zondag. De 34-jarige Zoetermeerse bestuurder van de auto is aangehouden en zit vast voor verhoor.

5 uur geleden
Veldkamp: 'geschikt' Nederland is beoogd deelnemer Oekraïne-macht

MÜNCHEN (ANP) - Nederland mag meepraten over een troepenmacht die een toekomstige vrede in Oekraïne moet bewaken, omdat ons land geldt als een geschikte deelnemer, zegt buitenlandminister Caspar Veldkamp. Het Nederlandse leger is in staat een bijdrage te leveren en Nederland was in het verleden ook bereid dat te doen.

8 uur geleden
Oerversie van lied 'Ik doe wat ik doe' opgedoken

HILVERSUM (ANP) - Astrid Nijgh wordt nog altijd vereenzelvigd met het lied 'Ik doe wat ik doe'. Haar toenmalige echtgenoot Lennaert Nijgh maakte de tekst op basis van een gesprek met een prostituee, Astrid componeerde de muziek. Maar de allereerste keer werd 'Ik doe wat ik doe' gezongen door Jenny Arean, in 1972, live op tv in een show van regisseur Rob Touber. Die oerversie was altijd onvindbaar, tot nu. En de originele liedtekst blijkt ook nog veel langer dan in de uitvoering van Astrid Nijgh.

8 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in horecagelegenheid Bergen

BERGEN (ANP) - Een 24-jarige man is in de nacht van zaterdag op zondag zwaargewond geraakt na een steekincident in Bergen. De man is rond 03.10 uur neergestoken in een horecagelegenheid aan de Jan Oldenburghlaan. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden
Marine begeleidt zes Russische schepen door Noordzee

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Marine heeft dit weekend zes Russische schepen door de Noordzee geleid. De schepen voeren door de Nederlandse Exclusieve Economische Zone, waar ze internationaal afgesproken recht op doorvaart hebben, maar Nederland begeleidt sommige vloten, "niet alleen om waakzaam te zijn, maar ook om in te kunnen grijpen bij verdachte handelingen of verstoringen".

9 uur geleden
Van Weel spreekt Amerikaanse collega aan op sancties tegen ICC

MÜNCHEN (ANP) - Justitieminister David van Weel heeft zijn Amerikaanse collega Pam Bondi aangesproken op de sancties die de Verenigde Staten voorbereiden voor het Internationaal Strafhof (ICC). Van Weel heeft duidelijk gemaakt dat gastland Nederland "enorm hecht aan het ongestoord kunnen functioneren van het ICC. En daar heeft ze echt goede nota van genomen", zei hij na afloop.

21 uur geleden