Meer Israëlische aanvallen op Gaza-Stad, overleg in Witte Huis
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten blijven aanvallen uitvoeren op Gaza-Stad. Volgens het leger zijn er operaties in buitenwijken. Bewoners van de wijk Zeitoun meldden woensdag zware luchtaanvallen met vliegtuigen en drones.
Dinsdag trokken Israëlische tanks de wijk Ebad-Alrahman, ten noorden van het centrum van Gaza-Stad, binnen en vuurden op panden. Volgens ooggetuigen zijn er gewonden gevallen en vluchtten veel mensen naar het zuiden, dieper de stad in.
De Israëlische regering is van plan de hele stad in te nemen en staat onder binnenlandse en buitenlandse politieke druk daarvan af te zien.
De Amerikaanse president Donald Trump vergadert woensdag in het Witte Huis over de Gazastrook. Hij buigt zich daar onder meer over 'een nieuw plan' voor Gaza voor na de oorlog. Volgens zijn speciale gezant Steve Witkoff meent de Amerikaanse regering dat de strijd eind dit jaar voorbij is. Minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio spreekt woensdag in Washington met zijn Israëlische collega Gideon Saar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump Jr. is afgelopen augustus in Mongolië op een jachttrip geweest met een zakenman die banden heeft met het Kremlin. Dat achterhaalde zakenkrant Financial Times, die zich onder meer baseerde op lokale bronnen en berichten op sociale media.
25 minuten geledenNYALA (ANP/AFP) - Zeker 21 mensen zijn om het leven gekomen bij een droneaanval op een markt in het Soedanese Nyala. Dat melden een medische bron en getuigen aan persbureau AFP. Een veertigtal personen raakte gewond.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.
3 uur geledenPARIJS/MARSEILLE/LYON (ANP) - In meerdere Franse steden zijn mensen maandagavond de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme na een schietpartij in twee voorsteden van Parijs vrijdag. Daarbij viel een dode en raakten vijf mensen gewond. President Emmanuel Macron sprak van een racistische terreurdaad.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië zegt in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen van de Houthi-rebellen in Jemen te hebben afgeslagen. Er zouden drie ballistische raketten en vier drones zijn onderschept die onderweg waren naar gebieden in respectievelijk het oosten en zuiden van Saudi-Arabië.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rond de Oekraïense stad Olesjky is in de nacht van maandag op dinsdag om 02.00 uur (Nederlandse tijd) een humanitair bestand ingegaan. In de Oekraïense hoofdstad Kyiv klonken rond dat tijdstip juist explosies na een eerdere dodelijke aanval, aldus verslaggevers van Reuters. De aanvallen richtten op meerdere plekken schade aan.
3 uur geleden