Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer initiatieven bij introweken voor studenten met beperking

Meer initiatieven bij introweken voor studenten met beperking

DEN HAAG (ANP) - De oproep om introductieweken ook voor studenten met een beperking of met mentale uitdagingen toegankelijk te maken, lijkt navolging te krijgen. In veel steden wordt tijdens de introperiode voor eerstejaars op enige manier rekening gehouden met deze groep, blijkt uit een rondgang.

De organisatie van de OWee in Delft zorgt ervoor dat alle evenementen toegankelijk zijn voor mindervaliden. Ook aan de KEI-week in Groningen, de EL CID in Leiden, de UIT in Utrecht en de Radboud Intro in Nijmegen kunnen studenten met een beperking meedoen. Er wordt gezorgd voor toiletten voor mindervaliden en vooraf wordt geïnventariseerd welke locaties toegankelijk zijn met een rolstoel, zodat studenten niet voor verrassingen komen te staan. Bij de INKOM in Maastricht zijn evenemententerreinen "grotendeels" toegankelijk voor studenten in een rolstoel. Voor slechtzienden is bewegwijzering gemaakt met grote, eenvoudige lettertypen en groot contrast tussen de tekstkleur en de achtergrond.

Verschillende steden geven aan dat mindervalide deelnemers bij hun aanmelding bijzonderheden kunnen doorgeven, zodat hier rekening mee gehouden kan worden. Voor jongeren die snel overprikkeld raken of moeite hebben met drukte, zijn er bijvoorbeeld prikkelarme ruimtes of bepaalde "rustige alternatieven" op het reguliere programma. Zo organiseren ze in Leiden onder meer een prikkelarme borrel en in Wageningen zijn er "neurodiverse" groepjes, voor deelnemers die sneller overprikkeld raken. Ook in Leeuwarden zijn 'prikkelvrije' groepen, waarbij studenten tijdens het drukke programma af en toe kunnen pauzeren. Deze groepjes worden begeleid door mentoren die weten hoe ze deze deelnemers het beste kunnen ondersteunen.

ECIO

Vorig jaar deden het Expertisecentrum inclusief onderwijs (ECIO) en studentenorganisaties als ISO en LSVb een oproep aan organisatoren om rekening te houden met alle jongeren, zodat ook studenten met een beperking mee kunnen doen aan de introductieperiodes voor mbo-, hbo- en wo-studenten. Gebouwen moeten toegankelijk zijn en er zouden ruimtes moeten komen waar studenten zich kunnen terugtrekken als ze te veel prikkels krijgen, zeiden de organisaties destijds.

Het ECIO heeft dit jaar geen inventarisatie gedaan van de veranderingen ten opzichte van vorig jaar en zegt dus niet in te kunnen gaan op de huidige stand van zaken.

Meer uit Binnenland

Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

2 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

9 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

9 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

11 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

23 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

1 dag geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

1 dag geleden