Meer informatie nodig voor besluit of Paarlberg vast kan blijven
DEN HAAG (ANP) - De rechter wil meer informatie over de gezondheid van Jan-Dirk Paarlberg om te kunnen beslissen of hij te ziek is voor de cel. De voormalige zakenman wordt sinds 8 januari gegijzeld omdat hij nog 15 miljoen euro moet betalen aan de Staat. Paarlberg wil dat er een einde komt aan de gijzeling en spande een kort geding aan. Een verblijf in de cel zou levensgevaarlijk voor hem zijn, meent hij. Het zou hem te veel stress opleveren met een gevaarlijk hoge bloeddruk als gevolg. Volgens de Staat is Paarlberg echter niet te ziek voor de cel.
De rechter heeft een medisch adviseur van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) nu een week de tijd gegeven om met een aanvullend advies te komen over de gezondheid van Paarlberg. Eerder kon zij nog niet zeggen of hij "detentieongeschikt" was. Daarvoor was meer informatie nodig. Ook zei ze op de zitting dat nog niet alles was gedaan om de bloeddruk van Paarlberg te verlagen.
In 2019 besliste de Hoge Raad dat Paarlberg definitief in totaal 24 miljoen euro moest terugbetalen aan de Staat. Het geld zou afkomstig zijn van het witwassen van miljoenen die Willem Holleeder van de geliquideerde vastgoedhandelaar Willem Endstra had afgeperst. Een deel van het bedrag is nog niet betaald. Volgens een andere rechtbank kon Paarlberg het wel betalen, maar wilde hij dat niet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
35 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
11 uur geleden