
Meer illegale kap in tropisch regenwoud door coronacrisis
RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De illegale kap in tropisch regenwoud in de wereld is in maart sterk toegenomen. Onderzoekers van natuurbeschermingsorganisatie WWF, het World Wide Fund for Nature, denken dat dit te maken heeft met de coronapandemie.
Uit satellietbeelden van de Amerikaanse universiteit van Maryland is duidelijk geworden dat in maart in tien onderzochte landen ongeveer 6500 vierkante kilometer regenwoud is verdwenen. Dat is ongeveer 150 procent meer dan een jaar eerder in die maand. "Alles wijst erop dat we bij de plotseling sterk toegenomen bosvernietiging te maken hebben met een corona-effect", aldus de studie van WWF.
Beheerders in de bossen hebben op dit moment door de coronacrisis andere dingen aan hun hoofd. Illegale houtkappers grijpen nu hun kans .
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.
29 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden". Volgens Save the Children is Gaza "de dodelijkste plek op aarde voor een kind".
34 minuten geledenDORSTEN (ANP/DPA) - Een 16-jarige Oekraïner is gearresteerd in verband met de dood van een 32-jarige Oekraïense vrouw en haar dochter van negentien maanden. Zij werden zondagochtend langs een bospad gevonden in Dorsten, op zo'n 30 kilometer van de grens met de Achterhoek.
1 uur geledenIZJEVSK (ANP/AFP/RTR) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Izjevsk zijn drie mensen gedood en tientallen gewond geraakt, zeiden de lokale autoriteiten. Izjevsk ligt meer dan 1000 kilometer van Oekraïne.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft de heetste maand juni sinds het begin van de metingen achter de rug. De gemiddelde temperatuur was 23,6 graden, meldt de meteorologische dienst AEMET. Dat is 0,8 graden warmer dan het record uit 2017. Dat record is daarmee "verpulverd", zegt de dienst op basis van voorlopige data.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat tijdelijke grenscontroles instellen langs de grenzen met Duitsland en Litouwen, heeft premier Donald Tusk aangekondigd. De controles moeten komende maandag ingaan.
2 uur geleden