
Meer hulpverleners mogen zelf medische handelingen verrichten
DEN HAAG (ANP) - Hbo-opgeleide medisch hulpverleners (BMH) op de ambulances, spoedeisende hulp en voor cardiodiagnostiek en interventiecardiologie kunnen straks bepaalde medische handelingen gaan verrichten zonder tussenkomst of toezicht van een arts. Deze drie soorten hulpverleners worden opgenomen in het BIG-register van erkende specialismen, zo heeft zorgminister Ernst Kuipers besloten.
Volgens hem zijn deze drie types BMH'ers "van toegevoegde waarde, omdat zij breed inzetbaar zijn in de acute zorg". Met deze zelfstandige bevoegdheid "kunnen zij ingrijpen wanneer dat noodzakelijk is. Dat is ook in het belang van de patiëntveiligheid", aldus de minister.
Voordat het zover is moet er wel aan twee voorwaarden worden voldaan. Zo moeten studenten tijdens hun opleiding meer praktijkervaring gaan opdoen. Ook moet er een andere naam komen voor deze hulpverleners.
In het BIG-register staan mensen vermeld die bevoegd zijn om te werken als bijvoorbeeld apotheker, arts, gezondheidszorgpsycholoog, tandarts of verpleegkundige. De BMH stond als experimenteerberoep al tijdelijk in het BIG-register.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Rokers die willen stoppen met hun schadelijke gewoonte, schieten er volgens het Geneesmiddelenbulletin meestal weinig mee op om als tussenstap naar de e-sigaret te grijpen. "Het gebruik van nicotinebevattende vapes om te stoppen met roken vergroot met name de kans op het starten met langdurig vapen, terwijl de kans om te stoppen met roken nauwelijks wordt verhoogd", vat het onafhankelijke tijdschrift de resultaten uit wetenschappelijke studies samen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Robert F. Kennedy jr. wordt de nieuwe Amerikaanse minister van Volksgezondheid. De Senaat heeft ingestemd met zijn benoeming.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, eenduidige set pictogrammen moet medicijngebruikers voortaan meer duidelijkheid geven over het gebruik en de werking van hun medicatie. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) heeft de icoontjes samen met allerlei brancheorganisaties ontwikkeld. Het zijn er vijftig in totaal. Ze zijn getest in apotheken en drogisterijen en ook onder laaggeletterde proefpersonen.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De griepepidemie lijkt af te vlakken. Dat concludeert onderzoeksinstituut Nivel. Vorige week zijn 104 op elke 100.000 mensen met griepklachten naar de huisarts gegaan. Dat is vrijwel gelijk aan een week eerder. Uit monsters blijkt dat de meeste mensen daadwerkelijk influenza onder de leden hebben.
5 dagen geledenDIEMEN (ANP) - Op basis van de huidige trends loopt het personeelstekort in de zorg op tot bijna 300.000 werknemers in 2034. Dat stelt Bart van Krimpen, data- en arbeidsmarktanalist bij Randstad Nederland.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nicotineproducten mogen, als het aan de Tweede Kamer ligt, in plaats van in 2032 al in 2028 alleen in tabaksspeciaalzaken worden verkocht. NSC vond een meerderheid bij de oppositie voor het plan, waar haar regeringspartners juist snoeihard tegen zijn.
6 dagen geledenKAMPALA (ANP/RTR/DPA) - In Oeganda is het aantal vastgestelde besmettingen met het ebolavirus opgelopen tot negen. In het Afrikaanse land werd eind vorige maand de eerste infectie in meer dan twee jaar gemeld.
6 dagen geleden