Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Meer hulp nodig voor in Marokko gestrande Nederlanders'

'Meer hulp nodig voor in Marokko gestrande Nederlanders'

DEN HAAG (ANP) - Het Samenwerkingverband Marokkaanse Nederlanders (SMN) vraagt hulp van minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) om snel de in Marokko gestrande Nederlanders terug naar huis te halen. Nog altijd zo'n 2700 mensen zitten daar vast.

Afgelopen maandag landde de eerste repatriëringsvlucht op Schiphol, met daarin ongeveer 300 passagiers. Die eerste groep was samengesteld op basis van urgentie. Echter, voor de mensen die nog altijd vastzitten in Marokko, wordt de situatie steeds nijpender, aldus SMN. "Er bereiken SMN meer en meer signalen van Nederlanders uit Marokko die niet meer over de juiste medicatie beschikken omdat de zendingen vanuit Nederland hen niet bereiken. Het geld en het geduld van velen raakt op nu zij in de Ramadanmaand gescheiden zijn van hun familie en naasten."

Veel van hen dreigen inmiddels ook hun baan te verliezen, aldus de organisatie. "Daarnaast wordt volgens vele berichten de onzekerheid en angst vergroot door de gebrekkige communicatie met de ambassade en de alarmcentrale." SMN dringt er daarom in een zaterdag aan de minister verstuurde brandbrief op aan "om alles in het werk te stellen om de overige 2700 Nederlanders weer veilig en gezond thuis te krijgen".

In totaal zijn er nog ongeveer 7000 gestrande Nederlandse reizigers in het buitenland, meldde Blok afgelopen woensdag. Het gaat vooral om kleine groepjes die vastzitten op afgelegen locaties. Marokko is nog steeds de uitzondering op deze regel.

Meer uit Politiek

Minister Berendsen heeft ambassadeur van Israël ontboden

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft de ambassadeur van Israël ontboden, omdat het land de diplomatieke status van de Nederlandse medewerkers van de diplomatieke missie in Ramallah heeft ingetrokken. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij herhaalde de stap "onnodig" te vinden.

11 uur geleden
Yeşilgöz over defensieparaatheid: we moeten flink been bijtrekken

BRUSSEL (ANP) - Het eerste EU-rapport over defensieparaatheid is maandag gepresenteerd aan de EU-ministers van Defensie. Het is niet openbaar, maar volgens minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) is het duidelijk dat "we op alle domeinen nog echt een flink been moeten bijtrekken". Meer landen moeten meer doen en "we moeten het slimmer gaan doen", zei de minister na afloop van de vergadering in Brussel.

15 uur geleden
Achteraf betalen niet meer voor minderjarigen, Kamer positief

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is positief over een wetsvoorstel dat onder meer regelt dat er een leeftijdsgrens van 18 jaar komt voor het gebruik van achteraf betalen. Dat blijkt uit het debat over dat plan.

15 uur geleden
VVD steunt PRO-plan om abortus uit strafrecht te halen nog niet

DEN HAAG (ANP) - De VVD steunt het voorstel van PRO om abortus uit het strafrecht te halen niet direct. De coalitiepartij wacht eerst de reactie van de Raad van State af. "Vrouwen nemen weloverwogen een besluit om gebruik te maken van abortuszorg. Wat de VVD betreft, dient ook de politiek zorgvuldig met dit onderwerp om te gaan", zei Kamerlid Hilde Wendel.

17 uur geleden
Berendsen baalt van intrekken diplomatenstatus door Israël

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) baalt van het Israëlische besluit om de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in te trekken. "Ik betreur dit onnodige besluit ten zeerste", zegt hij in een reactie. Hij overlegt over de situatie. "Waarbij nu eerst onze diplomaten uiteraard een belangrijke prioriteit zijn."

20 uur geleden
PRO probeert opnieuw abortus uit strafrecht te krijgen

DEN HAAG (ANP) - PRO probeert opnieuw abortus uit het strafrecht te halen. Kamerlid Lisa Vliegenthart diende maandag, op Internationale Dag van de Veilige Abortus, een voorstel in om dat voor elkaar te krijgen via een wetswijziging.

21 uur geleden
Jetten wil optimisme uitstralen op congres, toespraak onderbroken

AMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten probeerde tijdens zijn toespraak op het D66-congres voornamelijk optimisme uit te stralen. Kort na het begin van zijn speech werd Jetten onderbroken door vijf pro-Palestinademonstranten. Hij werd kort van het podium gehaald, maar bleef er laconiek onder.

1 dag geleden