Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden
DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
Hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen van het CBS kan deze ontwikkeling moeilijk verklaren. "De faillissementsgraad is al een tijd lang het hoogst bij de horeca en het ondernemersvertrouwen is negatief. Maar het vreemde is, een jaar geleden was de faillissementsgraad nog hoger en toen zagen ze de schuldenlast minder als een probleem."
Van alle ondervraagde bedrijven vond 6,7 procent dat de schulden problematisch waren. Dat is iets meer dan de 6,3 procent van een jaar geleden. Ook relatief meer bedrijven in de informatie en communicatie beoordelen hun schuldenlast volgens het CBS als problematisch. Vorige maand vond ongeveer 7 procent van de bedrijven in deze sector dit. Een jaar eerder was dit nog minder dan 4 procent.
Angst voor sluiting
Een soortgelijke ontwikkeling is te zien in de cultuur, sport en recreatie en in het vervoer en de opslag. Onder meer de detailhandel en de autohandel en -reparatie hadden hier juist minder last van.
De horeca verwacht van alle sectoren het vaakst minder dan een jaar te kunnen blijven bestaan als de huidige economische situatie aanhoudt. Zo'n 6 procent vreest hiervoor. Daarnaast weet 35 procent niet hoe lang het nog vol te houden is. Van de ondernemingen in alle sectoren denkt ongeveer 4 procent hooguit een jaar te kunnen blijven bestaan.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
3 uur geleden