Meer handhavers en verbod alcoholverkoop op Wallen vanwege drukte
AMSTERDAM (ANP) - De inzet van extra handhavers en hosts en een verbod op de verkoop van alcohol in winkels op de Wallen moeten de drukte in de Amsterdamse binnenstad beter beheersbaar maken. De veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland heeft deze extra maatregelen aangekondigd omdat het momenteel erg druk is in de hoofdstad, waardoor mensen op straat onvoldoende afstand van elkaar kunnen houden.
De verkoop van alcohol op de Wallen is verboden vanaf 16.00 uur tot na middernacht. Cafés en restaurants mogen nog wel alcohol schenken. De veiligheidsregio wil echter voorkomen dat mensen drankjes die ze in de winkel kopen op straat gaan drinken met als gevolg dat ze minder goed 1,5 meter afstand houden en het voor handhavers lastiger is ze op hun gedrag aan te spreken. Het verbod geldt vanaf dit weekend en duurt tot 1 september.
Ook op het Leidse- en Rembrandtplein komen extra toezichthouders voor de naleving van de 1,5 meter afstand.
Drukte vermijden
Burgemeester Femke Halsema roept alle dagjesmensen en toeristen op drukte te vermijden en daarover voordat ze de stad bezoeken goed na te denken. Via social media wordt in meerdere talen opgeroepen de weekenden te vermijden en tripjes naar Amsterdam op doordeweekse dagen te plannen, aangezien het dan op de meeste plekken rustiger is in de stad.
"Het is van groot belang dat iedereen afstand houdt van elkaar, zowel de Amsterdammer als de internationale toerist", zegt Halsema, die bij het landelijke Outbreak Management Team advies heeft gevraagd over hoe om te gaan met de toename van bezoekers aan de hoofdstad in deze coronatijd. "Alleen met elkaar kunnen we nieuwe uitbraken van het virus voorkomen. Een nieuwe lockdown is het laatste wat we willen."
Zorgelijk
De vele bezoekers en het gebrek aan ruimte in de krappe straten in de binnenstad blijven volgens haar zorgelijk. Vorige week kwam de veiligheidsregio al met maatregelen om de drukte te spreiden. Zo is er op de Wallen op vrijdag- en zaterdagavond eenrichtingsverkeer en kunnen delen van de rosse buurt bij grote drukte tijdelijk worden afgesloten. Ook in de Kalverstraat kan bij te veel winkelend publiek eenrichtingsverkeer worden ingesteld en kan indien noodzakelijk de toegang tijdelijk worden ontzegd.
De burgemeester en de stadsdeelvoorzitter van de binnenstad hebben deze week met ondernemers in de binnenstad gesproken. Na dit weekend gaan ze opnieuw met ze om tafel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - "Het kabinet heeft vanavond een stap naar voren gezet en daar ben ik heel blij mee." Dat zei voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) maandag na spoedoverleg met het kabinet over de recente rellen bij opvanglocaties voor asielzoekers. In onder meer Loosdrecht liepen betogingen tegen de komst van asielzoekers uit de hand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower, die vorige week zei dat Palestijnse vluchtelingen die vanuit Griekenland zijn gekomen "met maximaal geweld" moeten worden tegengehouden bij de grens, moet voor premier Rob Jetten (D66) steviger afstand nemen van die uitspraken. Markuszower nuanceerde zijn oproep tot geweld, maar bleef achter de strekking staan. Tot die tijd zal Markuszower, die samen met andere PVV-afsplitsers zeven zetels heeft in de Tweede Kamer, niet "vooraan in de rij staan om als partner mee samen te werken".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil samen met gemeenten meer inzetten op "maatwerk" in lokale asielopvang, zei premier Rob Jetten (D66) na afloop van overleg met bestuurders uit gemeenten en provincies. Een speciaal "vliegend team" moet gemeenten ondersteunen die nu nog niet voldoende capaciteit hebben om hun aandeel aan vluchtelingen op te vangen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld gevonden voor een nieuw, innovatief sirenesysteem en daarmee zal vanaf 2028 een einde komen aan het maandelijkse luchtalarm. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) maandag aan de Tweede Kamer.
6 uur geleden