
Meer handhavers en verbod alcoholverkoop op Wallen vanwege drukte
AMSTERDAM (ANP) - De inzet van extra handhavers en hosts en een verbod op de verkoop van alcohol in winkels op de Wallen moeten de drukte in de Amsterdamse binnenstad beter beheersbaar maken. De veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland heeft deze extra maatregelen aangekondigd omdat het momenteel erg druk is in de hoofdstad, waardoor mensen op straat onvoldoende afstand van elkaar kunnen houden.
De verkoop van alcohol op de Wallen is verboden vanaf 16.00 uur tot na middernacht. Cafés en restaurants mogen nog wel alcohol schenken. De veiligheidsregio wil echter voorkomen dat mensen drankjes die ze in de winkel kopen op straat gaan drinken met als gevolg dat ze minder goed 1,5 meter afstand houden en het voor handhavers lastiger is ze op hun gedrag aan te spreken. Het verbod geldt vanaf dit weekend en duurt tot 1 september.
Ook op het Leidse- en Rembrandtplein komen extra toezichthouders voor de naleving van de 1,5 meter afstand.
Drukte vermijden
Burgemeester Femke Halsema roept alle dagjesmensen en toeristen op drukte te vermijden en daarover voordat ze de stad bezoeken goed na te denken. Via social media wordt in meerdere talen opgeroepen de weekenden te vermijden en tripjes naar Amsterdam op doordeweekse dagen te plannen, aangezien het dan op de meeste plekken rustiger is in de stad.
"Het is van groot belang dat iedereen afstand houdt van elkaar, zowel de Amsterdammer als de internationale toerist", zegt Halsema, die bij het landelijke Outbreak Management Team advies heeft gevraagd over hoe om te gaan met de toename van bezoekers aan de hoofdstad in deze coronatijd. "Alleen met elkaar kunnen we nieuwe uitbraken van het virus voorkomen. Een nieuwe lockdown is het laatste wat we willen."
Zorgelijk
De vele bezoekers en het gebrek aan ruimte in de krappe straten in de binnenstad blijven volgens haar zorgelijk. Vorige week kwam de veiligheidsregio al met maatregelen om de drukte te spreiden. Zo is er op de Wallen op vrijdag- en zaterdagavond eenrichtingsverkeer en kunnen delen van de rosse buurt bij grote drukte tijdelijk worden afgesloten. Ook in de Kalverstraat kan bij te veel winkelend publiek eenrichtingsverkeer worden ingesteld en kan indien noodzakelijk de toegang tijdelijk worden ontzegd.
De burgemeester en de stadsdeelvoorzitter van de binnenstad hebben deze week met ondernemers in de binnenstad gesproken. Na dit weekend gaan ze opnieuw met ze om tafel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Voor nabestaanden van de slachtoffers van vlucht MH17 is het "een enorme steun in de rug" dat het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) Rusland verantwoordelijk houdt voor het neerhalen van het toestel. "Het is erkenning voor wat wij als nabestaanden allang wisten. Toch is het belangrijk om die erkenning te krijgen. Het kan niet zo zijn dat een land hier zomaar mee wegkomt", reageert voorzitter Piet Ploeg van de Stichting Vliegramp MH17 op de uitspraak.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft meer dan 100.000 aanvragen ontvangen van mensen die een vergoeding willen voor de reiskosten die ze moesten maken toen het treinverkeer onlangs stillag door stakingen. In een mail aan gedupeerden meldt de spoorvervoerder dat de behandeling van aanvragen hierdoor langer kan duren. Normaal gebeurt dat binnen vier weken, maar de NS heeft iets meer tijd nodig om elke aanvraag "met zorg" te behandelen.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter doet geen uitspraak over de "buitensporige winsten" die de Amerikaanse farmaceut AbbVie zou hebben gemaakt met het reumamedicijn Humira. Een eis van de stichting Farma ter Verantwoording is woensdag afgewezen. Volgens de rechtbank in Amsterdam is de organisatie niet ontvankelijk en daarom komt er geen inhoudelijk oordeel. De stichting denkt nog na over volgende stappen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens oordeelt dat Rusland verantwoordelijk is voor het neerhalen van vlucht MH17 en daarmee mensenrechten heeft geschonden. Onder andere het recht op leven, vastgelegd in het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens is volgens het Hof geschonden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelwegen in Frankrijk en Spanje die dicht waren door bosbranden zijn sinds woensdagochtend vroeg weer open. Volgens de verkeersdienst van de ANWB moet het verkeer er nog wel rekening mee houden dat het vuur kan oplaaien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Statushouders mogen niet standaard worden beboet als ze hun inburgeringsexamen niet op tijd halen, oordeelt de Raad van State. Daarmee volgt de hoogste bestuursrechter een eerdere uitspraak van het Hof van Justitie van de Europese Unie, die voorschreef dat dit alleen bij uitzondering is toegestaan.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft dinsdag 92 kilo cocaïne onderschept in de Rotterdamse haven, met een straatwaarde van ruim 2 miljoen euro. De drugs werden gevonden in twee containers die op hetzelfde schip stonden. De partij is inmiddels vernietigd.
3 uur geleden