Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer gemeenten tellen stemmen voor Tweede Kamer opnieuw

Meer gemeenten tellen stemmen voor Tweede Kamer opnieuw

DEN HAAG (ANP) - In meer gemeenten moeten stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw worden geteld. Er zitten mogelijk foutjes in de tellingen, en die moeten worden opgehelderd voordat de einduitslag wordt vastgesteld.

Den Bosch telt woensdag de stemmen opnieuw. Tijdens de zitting van het gemeentelijk stembureau "vinden enkele hertellingen plaats en worden enkele meldingen van kiezers onderzocht", aldus de gemeente. Het is niet bekend om wat voor meldingen het gaat.

Buurthuis en basisschool

In Zoetermeer worden de stemmen ook opnieuw gecontroleerd. Er is wat onduidelijkheid over het aantal toegelaten kiezers op twee stembureaus, aldus de gemeente. In Katwijk is op één stembureau één stem te veel geteld en daarom worden alle stemmen van dat bureau opnieuw geteld. Ook in Capelle aan den IJssel en Zeewolde zijn hertellingen.

In Voorschoten (Zuid-Holland) worden de stemmen van buurthuis Boschbloem opnieuw geteld. Daar zijn vorige week 995 kiezers geregistreerd en vervolgens werden er 994 stemmen geteld. In de Limburgse gemeente Meerssen is ook een hertelling. Bij een stembureau in basisschool De Triangel in het dorp Ulestraten waren 879 kiezers, maar er zijn 878 stemmen geteld.

Twee stemmen

Dinsdag is er onder meer een hertelling geweest in de gemeente Edam-Volendam. Daar gaat het om in totaal acht stemmen bij twee stembureaus waarvoor geen duidelijke uitleg is. In de kantine van voetbalclub Kwadijk zijn zes stemmen meer geteld dan er kiezers zijn langsgekomen. Bij een stembureau in Edam waren er juist twee stemmen minder geteld dan er kiezers waren.

In Almere en Putten zijn ook hertellingen geweest, maar de uitkomsten daarvan zijn nog niet bekend. Ook in Heerenveen, Halderberge, Oost Gelre en Olst-Wijhe is besloten tot hertellingen.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor gladheid in het noordoosten

DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.

1 uur geleden
Politie: aanhouding omstreden evangelist De Wal onterecht

TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.

4 uur geleden
NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

5 uur geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

5 uur geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

6 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

7 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

9 uur geleden