Meer gemeenten geven leefgeld aan Oekraïense vluchtelingen
DEN HAAG (ANP) - Meer gemeenten besluiten om vluchtelingen uit Oekraïne alvast leefgeld uit te keren. Zij willen niet langer wachten tot de regeling van het Rijk klaar is. Eerder kondigden grote steden als Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Apeldoorn al aan dat ze de Oekraïners alvast een bedrag zouden uitkeren.
Amersfoort is een van de gemeenten die nu ook leefgeld gaat geven. De Utrechtse plaats geeft de Oekraïense vluchtelingen een eenmalig bedrag van 150 euro. Dat geld staat op een prepaidkaart, waarmee de mensen kunnen betalen in winkels. Ook kunnen ze geld opnemen bij een automaat.
Ook gemeenten als Coevorden (Drenthe), Zundert (Noord-Brabant) en West Betuwe (Gelderland) hebben besloten om voorlopig leefgeld te betalen aan Oekraïense vluchtelingen. "Zo kunnen zij zo snel mogelijk zo zelfstandig mogelijk leven in Nederland", verklaart West Betuwe de beslissing.
De leefgeldregeling van het Rijk is waarschijnlijk over een paar weken klaar. Het is de bedoeling dat de vluchtelingen een basisbedrag van bijna 60 euro per persoon per week krijgen. Het geld is bedoeld voor voeding, openbaar vervoer en andere persoonlijke uitgaven. Vluchtelingen die worden opgevangen door gastgezinnen krijgen daar bovenop een aanvulling, afhankelijk van het aantal mensen. Dit bedrag ligt tussen 75 en 125 euro per week. Zolang de regeling nog niet klaar is, hebben gemeenten de vrijheid om zelf alvast leefgeld aan de vluchtelingen te geven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het bureau Discriminatie.nl heeft de afgelopen weken "vele honderden klachten" ontvangen over het optreden van zangeres Sophie Straat op het festival Best Kept Secret. Dat meldt directeur Jerrol Marten donderdag aan het ANP. Hij kon niet direct melden wat de exacte strekking van de klachten is. Discriminatie.nl is momenteel aan het bedenken wat het met de klachten gaat doen.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Roland de Groot, een van de bekendste decorontwerpers van Nederland, is donderdag benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Dit is een van de hoogste civiele onderscheidingen van Nederland. De 86-jarige ontwerper en artdirector kreeg de onderscheiding vanwege zijn "exceptionele bijdrage aan de Nederlandse en internationale televisie- en filmindustrie". Het erelintje werd uitgereikt door burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn, waar de ontwerper woont.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten is donderdagochtend van de Euromast abgeseild. Haar actie trok veel bekijks, zowel van het publiek als van de binnen- en buitenlandse media.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Steeds minder jongeren verblijven in gesloten jeugdhulpinstellingen, al is een volledige sluiting van dit soort instellingen nog niet in zicht. Volgens de laatste cijfers van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) verbleven op 1 april van dit jaar nog 350 jongeren in de gesloten jeugdhulp. Dat zijn er 65 minder dan een jaar eerder, een afname van bijna 16 procent.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland heeft niet 11, maar 22 miljoen euro nodig voor verkeersmaatregelen tijdens de afsluiting van de Westerscheldetunnel. De oostbuis van de 6,5 kilometer lange tunnel tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland gaat begin volgend jaar vier maanden dicht voor reparatie. De provincie legt aan beide kanten van het water tijdelijke parkeerplaatsen (P+R) aan, zet tientallen pendelbussen in en laat de Westerschelde Ferry extra varen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waterschappen houden hun dijken deze weken extra scherp in de gaten, omdat door de droogte scheuren of verzakkingen kunnen ontstaan. Uit een rondgang van het ANP langs waterschappen verspreid over het land blijkt dat er vooralsnog amper problemen zijn. Op sommige plekken zitten oppervlakkige scheuren, maar dijkwachten zien geen gevaarlijke situaties.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een politiemedewerker van de eenheid Den Haag is ontslagen om het schenden van het ambtsgeheim en computervredebreuk. Dit meldt de politie donderdag.
3 uur geleden