
Meer geld voor dopingcontroles in vrouwenwielrennen
AIGLE (ANP) - Het aantal wielrensters uit de wereldtop dat vaker op doping wordt gecontroleerd, neemt de komende jaren fors toe. Dit jaar komen 53 rensters in de zogeheten 'registered testing pool', tegen 29 rensters in 2019. Het aantal gecontroleerde rensters via dit systeem stijgt in 2021 naar 65 en in 2022 naar 74.
De internationale wielrenunie UCI heeft 10.000 euro per team vrijgemaakt voor het versterken van het antidopingprogramma, dat is gericht op de acht professionele teams uit de WorldTour. De teams investeren zelf ook 10.000 euro, zodat ieder team een antidopingbudget heeft van 20.000 euro.
Behalve dat meer wielrensters vaker gecontroleerd zullen worden en ook steeds hun verblijfplaatsen (whereabouts) moeten opgeven, zullen er ook vaker dopingcontroles plaatsvinden. Sowieso tijdens alle koersen uit de WorldTour, maar ook tijdens trainingskampen. Bovendien worden bloedmonsters voorafgaand en tijdens wedstrijden afgenomen voor het biologisch paspoort van de rensters.
Nieuwe fase
"We gaan een belangrijke nieuwe fase in om een schone wielersport te bevorderen", aldus voorzitter David Lappartient van de UCI. "De inzet van onze federatie is valsspelers aan te pakken. Dat kost geld, maar dat is het meer dan waard om de integriteit van de wielersport te waarborgen."
Ploegen uit WorldTour zijn onder meer CCC-Liv van Marianne Vos, Trek-Segafredo van Lucinda Brand en Ellen van Dijk en Mitchelton-Scott van Annemiek van Vleuten.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
14 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
16 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
18 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
21 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
21 uur geleden