Meer geld voor dopingcontroles in vrouwenwielrennen
AIGLE (ANP) - Het aantal wielrensters uit de wereldtop dat vaker op doping wordt gecontroleerd, neemt de komende jaren fors toe. Dit jaar komen 53 rensters in de zogeheten 'registered testing pool', tegen 29 rensters in 2019. Het aantal gecontroleerde rensters via dit systeem stijgt in 2021 naar 65 en in 2022 naar 74.
De internationale wielrenunie UCI heeft 10.000 euro per team vrijgemaakt voor het versterken van het antidopingprogramma, dat is gericht op de acht professionele teams uit de WorldTour. De teams investeren zelf ook 10.000 euro, zodat ieder team een antidopingbudget heeft van 20.000 euro.
Behalve dat meer wielrensters vaker gecontroleerd zullen worden en ook steeds hun verblijfplaatsen (whereabouts) moeten opgeven, zullen er ook vaker dopingcontroles plaatsvinden. Sowieso tijdens alle koersen uit de WorldTour, maar ook tijdens trainingskampen. Bovendien worden bloedmonsters voorafgaand en tijdens wedstrijden afgenomen voor het biologisch paspoort van de rensters.
Nieuwe fase
"We gaan een belangrijke nieuwe fase in om een schone wielersport te bevorderen", aldus voorzitter David Lappartient van de UCI. "De inzet van onze federatie is valsspelers aan te pakken. Dat kost geld, maar dat is het meer dan waard om de integriteit van de wielersport te waarborgen."
Ploegen uit WorldTour zijn onder meer CCC-Liv van Marianne Vos, Trek-Segafredo van Lucinda Brand en Ellen van Dijk en Mitchelton-Scott van Annemiek van Vleuten.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
2 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
3 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg "maakten zich kwaad" voordat ze in Shanghai naar hun vierde wereldtitel op rij reden. "Ondanks dat de concurrentie in de eerste ronde dichterbij kwam, hebben we ons kwaad gemaakt en laten zien wat onze kwaliteiten zijn", sprak Van den Berg na afloop bij de NOS.
4 uur geleden