Meer geld voor chocola uit Ghana en Ivoorkust
AMSTERDAM (ANP) - Chocoladebedrijf Tony's Chocolonely, Hema, Albert Heijn en Ben en Jerry's gaan het komende jaar aanzienlijk meer betalen voor cacao uit Ghana en Ivoorkust. Beide landen hebben begin deze maand de minimumprijs voor cacao verhoogd, maar van een leefbaar inkomen voor boeren is nog steeds geen sprake, vinden de bedrijven.
Veruit de meeste cacao, 60 procent, is afkomstig uit Ghana en Ivoorkust. Dit jaar stijgt de minimumprijs in Ghana van 1225 naar 1804 dollar per ton cacao, een stijging van 47 procent. In Ivoorkust gaat de minimumprijs 30 procent omhoog van 1232 naar 1612 dollar.
Het is een stap in de goede richting maar nog lang niet voldoende, vinden de bedrijven. Samen met het keurmerk Fairtrade hebben ze een referentieprijs vastgesteld die significant hoger ligt. Zij gaan in Ghana 316 dollar en in Ivoorkust 714 dollar boven de minimumprijs betalen, een stijging van respectievelijk 18 en 44 procent.
Ghana en Ivoorkust worden al decennia lang geplaagd door uitbuiting, illegale kinderarbeid en ontbossing.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR) - De Rijn heeft in Duitsland een nieuw dieptepunt bereikt. Dat meldt het Duitse agentschap voor de binnenvaart woensdag. Hierdoor kunnen vrachtschepen vastlopen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol vindt de wachttijden voor groepen reizigers te lang sinds de invoering van een digitaal grenscontrolesysteem. Aankomende passagiers met een niet-EU-paspoort moeten volgens de luchthaven gemiddeld één tot twee uur wachten, en dat is volgens Schiphol ongewenst.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten begonnen. De aandacht op Wall Street ging onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Ook kwamen er positieve cijfers van grote Amerikaanse techbedrijven.
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse investeringsmaatschappij Quanta Capital heeft interesse in de overname van de Accell Group, moederbedrijf van onder andere fietsmerken Sparta, Batavus en Babboe. Dat laat topman Mel Sutcliffe weten middels een statement.
4 uur geleden