Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer geld uitgegeven aan middelen tegen overgewicht

Meer geld uitgegeven aan middelen tegen overgewicht

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hebben in de eerste negen maanden van dit jaar voor bijna 31 miljoen euro aan middelen om af te vallen gekocht bij apotheken. Dat is meer dan in heel 2023.

Volgens de Stichting Farmaceutische Kengetallen (SFK), die de gegevens verzamelt, zijn de uitgaven 79 procent hoger dan in de eerste negen maanden van vorig jaar. Toen gaven mensen tot en met september ongeveer 17 miljoen euro uit aan de middelen. In de laatste maanden van het jaar steeg het bedrag naar zo'n 25 miljoen euro. In heel 2022 gaven mensen zo'n 12 miljoen euro uit.

De uitgaven stijgen snel. In 2020 werden geen gewichtsverminderende medicijnen verkocht. In 2021 ging het om een kleine hoeveelheid, die mensen zelf moesten betalen. Sinds 2022 vergoeden zorgverzekeraars sommige middelen tegen overgewicht.

Van de 31 miljoen euro van dit jaar wordt het grootste deel vergoed. Mensen hebben ongeveer 8 miljoen euro uit eigen zak moeten betalen. Ook dat bedrag stijgt. Volgens SFK komt dat door middelen als semaglutide. Dat is de werkzame stof in onder meer Ozempic. Dit middel is goedgekeurd voor de behandeling van diabetes type 2, maar wordt in de praktijk ook veel gebruikt als afslankmiddel, ook al is het daar niet voor bedoeld.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiƫnten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

1 dag geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

3 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiƫle Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

1 week geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

1 week geleden