Meer geld naar hulp bij digitale zaken in bibliotheken
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 18 miljoen euro extra vrij voor hulp die bibliotheken bieden aan mensen die het lastig vinden de overheid via de digitale kanalen te bereiken. De vraag hiernaar is de laatste tijd toegenomen, onder meer door de CoronaCheck-app die nodig is voor bijvoorbeeld een bezoek aan een café of restaurant.
Nederland telt naar schatting vier miljoen mensen die slecht overweg kunnen met computers, en daardoor ook niet zo makkelijk de weg weten vinden naar overheidsdiensten die gebruikmaken van DigiD. Voor deze groep zijn bij enkele honderden bibliotheken Informatiepunten Digitale Overheid (IDO's) ingericht.
"De laagdrempelige hulp die bibliotheken hierin kunnen bieden, helpt de kloof tussen de burgers en de overheid te verkleinen", zegt demissionair staatssecretaris Raymond Knops (Binnenlandse Zaken). Met het extra geld kan deze maatschappelijke dienstverlening flink worden uitgebreid.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
7 minuten geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg is een natuurbrand uitgebroken. Het vuur woedt in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
20 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.
55 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando op X. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.
1 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creëert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.
2 uur geleden