Meer gebruikers voor sociaal netwerk Twitter
SAN FRANCISCO (ANP) - Twitter heeft in het vierde kwartaal het aantal gebruikers verder zien toenemen. Het aantal dagelijks actieve gebruikers op het sociale netwerk steeg met 13 procent tot 217 miljoen in vergelijking met een jaar eerder.
Twitter heeft een doel om in het vierde kwartaal van volgend jaar 315 miljoen dagelijks actieve gebruikers te hebben. Verder stegen de inkomsten met 22 procent tot bijna 1,6 miljard dollar, omgerekend 1,4 miljard euro. Die inkomsten komen hoofdzakelijk uit advertenties. Daarbij behaalde de onderneming uit San Francisco een nettowinst van 182 miljoen dollar.
Over heel 2021 klom de omzet met 37 procent tot iets meer dan 5 miljard dollar. De onderneming mikt voor 2023 op een omzet van 7,5 miljard dollar of meer. Twitter had eerder al gezegd geen grote last te hebben bij de advertentie-inkomsten van de privacy-aanpassingen die techbedrijf Apple heeft doorgevoerd.
Over heel 2021 leed Twitter wel een verlies. Dat had onder meer te maken met schikkingen van 766 miljoen dollar voor rechtszaken, waaronder een kwestie met aandeelhouders die moesten worden gecompenseerd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.
42 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
3 uur geleden