Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer gebruikers en omzet voor Spotify

Meer gebruikers en omzet voor Spotify

STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Spotify heeft in het eerste kwartaal meer gebruikers aan zich weten te binden. Daarbij steeg ook het aantal abonnees dat betaalt voor de muziekdienst, blijkt uit cijfers over het eerste kwartaal. Die luisterden minder vaak in de auto naar muziek, maar vaker tijdens het doen van huishoudelijke taken en ontspanning.

Het aantal mensen dat maandelijks weleens liedjes via de streamingdienst luistert, steeg op jaarbasis met 31 procent tot 286 miljoen. Daarvan hadden aan het einde van het eerste kwartaal 130 miljoen mensen een betaald Premium-abonnement, eveneens 31 procent meer dan een jaar eerder.

Dankzij de aanwas van gebruikers voerde het Zweedse bedrijf de omzet met 22 procent op tot 1,8 miljard euro. Daarop boekte het bedrijf een nettowinst van 1 miljoen euro, tegenover een verlies van 142 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2019.

Over de omzet over heel 2020 is Spotify evenwel iets negatiever geworden. Adverteerders trekken zich door de coronacrisis vaker terug, waardoor de omzet uit reclame lager zal uitvallen dan aanvankelijk verwacht. Ook spelen ongunstige wisselkoersen het bedrijf parten. Dat Spotify door de crisis minder zeker is over de toekomst, blijkt ook uit het wervingsbeleid. Het bedrijf neemt de komende maanden minder nieuw personeel aan dan aanvankelijk gepland.

Meer uit Financieel

Recordbestelling van ruim 3000 MAN-bussen door Deutsche Bahn

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.

15 uur geleden
Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

1 dag geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

1 dag geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

1 dag geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

1 dag geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

2 dagen geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

2 dagen geleden