Meer Franse kerncentrales op halve kracht door hittegolf
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Electricité de France (EDF), het grootste elektriciteitsbedrijf van Frankrijk, moet het komende weekeinde de productie van meer kerncentrales verlagen door het warme weer. Grote delen van het land krijgen volgens de voorspellingen te maken met temperaturen boven de 40 graden.
Eerder kondigde EDF al aan dat de productie in de kerncentrales in Bugey de komende dagen verlaagd wordt en dat de centrale in Tricastin zelfs geheel wordt stilgelegd. In een verklaring vrijdag liet de Franse netbeheerder weten dat wegens de hittegolf de productie ook in andere centrales mogelijk teruggebracht moet worden.
EDF gebruikt water om haar reactoren te koelen dat vervolgens in de rivier wordt geloosd. De hoge temperatuur van het rivierwater kan een bedreiging vormen voor vissen en andere dieren in het wild. Daarom zijn er regels rond het lozen van koelwater bij zeer warm weer.
De 56 Franse kernreactoren leveren meer dan twee derde van de energie van het land. De maatregelen hebben geen gevolgen voor de energievoorziening, maar kunnen de elektriciteitsprijzen op korte termijn wel opdrijven.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
15 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
16 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
18 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
19 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
21 uur geleden