Meer Franse kerncentrales op halve kracht door hittegolf
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Electricité de France (EDF), het grootste elektriciteitsbedrijf van Frankrijk, moet het komende weekeinde de productie van meer kerncentrales verlagen door het warme weer. Grote delen van het land krijgen volgens de voorspellingen te maken met temperaturen boven de 40 graden.
Eerder kondigde EDF al aan dat de productie in de kerncentrales in Bugey de komende dagen verlaagd wordt en dat de centrale in Tricastin zelfs geheel wordt stilgelegd. In een verklaring vrijdag liet de Franse netbeheerder weten dat wegens de hittegolf de productie ook in andere centrales mogelijk teruggebracht moet worden.
EDF gebruikt water om haar reactoren te koelen dat vervolgens in de rivier wordt geloosd. De hoge temperatuur van het rivierwater kan een bedreiging vormen voor vissen en andere dieren in het wild. Daarom zijn er regels rond het lozen van koelwater bij zeer warm weer.
De 56 Franse kernreactoren leveren meer dan twee derde van de energie van het land. De maatregelen hebben geen gevolgen voor de energievoorziening, maar kunnen de elektriciteitsprijzen op korte termijn wel opdrijven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
17 minuten geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
20 minuten geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
5 uur geleden