Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Franse kerncentrales op halve kracht door hittegolf

Meer Franse kerncentrales op halve kracht door hittegolf

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Electricité de France (EDF), het grootste elektriciteitsbedrijf van Frankrijk, moet het komende weekeinde de productie van meer kerncentrales verlagen door het warme weer. Grote delen van het land krijgen volgens de voorspellingen te maken met temperaturen boven de 40 graden.

Eerder kondigde EDF al aan dat de productie in de kerncentrales in Bugey de komende dagen verlaagd wordt en dat de centrale in Tricastin zelfs geheel wordt stilgelegd. In een verklaring vrijdag liet de Franse netbeheerder weten dat wegens de hittegolf de productie ook in andere centrales mogelijk teruggebracht moet worden.

EDF gebruikt water om haar reactoren te koelen dat vervolgens in de rivier wordt geloosd. De hoge temperatuur van het rivierwater kan een bedreiging vormen voor vissen en andere dieren in het wild. Daarom zijn er regels rond het lozen van koelwater bij zeer warm weer.

De 56 Franse kernreactoren leveren meer dan twee derde van de energie van het land. De maatregelen hebben geen gevolgen voor de energievoorziening, maar kunnen de elektriciteitsprijzen op korte termijn wel opdrijven.

Meer uit Financieel

België wil Eurogroep niet in ruil voor gebruik Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.

20 minuten geleden
Disney laat fans zelf video's maken met iconische personages

BURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.

24 minuten geleden
Oracle hard onderuit op negatief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Oracle ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De grote producent van bedrijfssoftware kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Oracle is een belangrijke speler met clouddiensten voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en doet ook omvangrijke investeringen in AI-infrastructuur. Het bedrijf gaf daarbij aan dat de jaarlijkse uitgaven aan AI met 15 miljard dollar zullen stijgen ten opzichte van eerdere verwachtingen.

32 minuten geleden
OM: Damen wil proces zo lang mogelijk rekken

ZWOLLE (ANP) - Damen is erop uit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.

35 minuten geleden
Betaalbedrijf Mollie koopt Britse branchegenoot voor 1,1 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse betaaldienstverlener Mollie koopt zijn Britse branchegenoot GoCardless voor een bedrag van 1,1 miljard euro. Na de overname, die wordt afgehandeld in aandelen en contanten, ontstaat een fintechbedrijf dat samen zo'n 350.000 bedrijven als klant heeft.

36 minuten geleden
EU wil medicijnmakers belonen die nieuwe antibiotica maken

BRUSSEL (ANP) - De EU wil medicijnmakers die nieuwe soorten antibiotica ontwikkelen belonen. Daarvoor hebben vertegenwoordigers van het Europees Parlement en de lidstaten een voorlopig akkoord bereikt, naar aanleiding van een voorstel van de Europese Commissie.

1 uur geleden
Time kiest 'Architecten van AI' tot Personen van het Jaar

NEW YORK (ANP) - Time Magazine benoemt de "Architecten van AI" tot Personen van het Jaar. Het Amerikaanse tijdschrift koos Jensen Huang van Nvidia, Sam Altman van OpenAI en Elon Musk van xAI vanwege hun "baanbrekende werk" dat de toekomst van technologie en samenleving vormgeeft.

1 uur geleden