Meer evacuaties Costa del Sol op vijfde dag Spaanse bosbranden
ESTEPONA (ANP/DPA/RTR) - Lokale autoriteiten in de Spaanse regio Andalusië evacueren nog twee dorpen in de Costa del Sol vanwege de al vijf dagen aanhoudende bosbranden. Het gaat om Jubrique en Genalguacil, nabij de onder toeristen populaire badplaats Estepona.
Eerder in de week waren al zo'n duizend mensen in de regio uit hun woonplaats verdreven door de verstikkende rookwolken die door de bosbranden zijn ontstaan. Een hulpverlener kwam om het leven sinds de branden woensdag ontstonden in het laaggebergte Sierra Bermeja.
De regionale brandweerdienst van Andalusië zei zondag dat momenteel 365 brandweerlieden, ondersteund door 41 vliegtuigen en 25 voertuigen, de bosbranden bestrijden. De regionale milieuchef Carmen Crespo zei vrijdag dat de brand mogelijk opzettelijk is aangestoken. Dat laatste wordt nog onderzocht.
Hoge temperaturen
Al zeker 6000 hectare aan bosgrond is verwoest door het vuur, melden de lokale autoriteiten. "Er is al jaren niet zo'n bosbrand geweest in Andalusië en misschien wel in heel Spanje", aldus president van de regio Juanma Moreno.
Het vuur wordt gevoed door hoge temperaturen van boven de 30 graden en aanhoudende droogte in de regio. Vanwege de rookontwikkeling is een belangrijke snelweg in de regio afgesloten.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden