Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Europese landen kondigen coronamaatregelen aan

Meer Europese landen kondigen coronamaatregelen aan

ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Zowel de Griekse als de Noorse regering kondigen donderdag nieuwe maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus aan. In beide landen loopt het aantal besmettingen snel op.

In Griekenland heeft de regering een landelijke lockdown aangekondigd, die aankomende zaterdag in moet gaan en drie weken zal duren. In verschillende steden golden sinds dinsdag al extra maatregelen, maar omdat volgens de Griekse krant Kathimerini het aantal besmettingen sterk oploopt en de druk op ziekenhuizen toeneemt, is besloten toch een landelijke lockdown in te stellen.

De krant schrijft dat alle winkels behalve supermarkten en apotheken dichtgaan en het verkeer tussen verschillende regio's wordt stilgelegd. Ook wordt verwacht dat iedereen die zijn huis wil verlaten verplicht de overheid op de hoogte moet brengen. Verder sluiten middelbare scholen. Basisscholen en de kinderopvang blijven wel geopend.

Recordaantal besmettingen in Griekenland

Sinds oktober loopt het aantal besmettingen in Griekenland sterk op. Woensdag werd een recordaantal van 2646 nieuwe besmettingen gemeld. "Ik heb er voor gekozen om drastische maatregelen te nemen, liever nu dan later", aldus premier Kyriakos Mitsotakis.

Ook de Noorse premier Erna Solberg trekt de teugels aan in haar land. Ze vraagt Noren om zoveel mogelijk thuis te blijven. Ook moeten bars eerder dicht en wordt gevraagd sociale interactie zoveel mogelijk te vermijden. Noorwegen had lange tijd een van de laagste besmettingsgraden van Europa, maar het aantal loopt op. Afgelopen week werden 3118 nieuwe gevallen gemeld, de week ervoor 1718.

In Polen werd donderdag een record van 27.143 nieuwe besmettingen gemeld. Zaterdag gaat het land in een gedeeltelijke lockdown. Winkels, met uitzondering van supermarkten en apotheken, moeten sluiten en kerken mogen nog maar een maximum aantal bezoekers toelaten. Theaters, musea, bioscopen en galerieën moeten dicht. De maatregelen gelden tot minimaal 29 november.

Als het gemiddelde aantal besmettingen gedurende een week hoger is dan 29.000 per dag gaat het land in een nog strengere lockdown, zo vertelde een woordvoerder van de regering donderdag aan de radiozender Polskie Radio 1.

Meer uit Buitenland

Klimaattop nadert einde zonder duidelijke doorbraken

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém is bijna voorbij, maar in de teksten die tot dusver naar buiten zijn gekomen en de reacties van onderhandelaars daarop zijn geen grote doorbraken te bespeuren. Laat op de avond (lokale tijd) zijn onderhandelaars nog wel met elkaar in gesprek op de COP30. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is bijvoorbeeld gaan praten met de voorzitter van de top, André Corrêa do Lago.

17 minuten geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

5 uur geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

6 uur geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

7 uur geleden
Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

10 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

11 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

12 uur geleden