Meer elektrische auto's in vloot autoleasebedrijf LeasePlan
AMSTERDAM (ANP) - Autoleasebedrijf LeasePlan heeft steeds meer elektrisch aangedreven auto's in zijn vloot. In het eerste kwartaal van dit jaar was 31 procent van het verhuurde wagenpark van LeasePlan een elektrische auto, tegen een kwart een jaar eerder. De totale vloot van het bedrijf bestaat nu uit bijna 1,7 miljoen auto's.
LeasePlan zegt dat de vraag naar lease-auto's sterk blijft, want het orderboek ligt bijna op een recordniveau. Daarnaast doet LeasePlan goede zaken door de sterke vraag naar tweedehandsauto's. Auto's die het bedrijf na afloop van een leasecontract van de hand doet, worden voor goede prijzen verkocht.
De onderneming uit Amsterdam zag de aangepaste nettowinst in het eerste kwartaal met meer dan een kwart toenemen tot 353 miljoen euro. De totale omzet klom met 15 procent naar 2,7 miljard euro.
Activiteiten afstoten
LeasePlan is bezig met een fusie ter waarde van bijna 5 miljard euro met de Franse branchegenoot ALD, die voor het grootste deel in bezit is van de Franse bank Société Générale. Volgens topman Tex Gunning van LeasePlan wordt die fusie waarschijnlijk op 22 mei afgerond.
Om goedkeuring voor die fusie te krijgen van de Europese Commissie moeten LeasePlan en ALD wel in verschillende landen activiteiten afstoten. Voor LeasePlan gaat het om activiteiten in Tsjechië, Finland en Luxemburg. ALD moet stoppen met werkzaamheden met leasing in Ierland, Noorwegen en Portugal.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
24 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
1 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
2 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
6 uur geleden