Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Duitsers zijn tijdens corona gaan roken

Meer Duitsers zijn tijdens corona gaan roken

BERLIJN (ANP/DPA) - Sinds het begin van de coronapandemie zijn in Duitsland aanzienlijk meer mensen gaan roken. Op dit moment steekt 34,5 procent van de Duitsers van 14 jaar en ouder geregeld een sigaret op. Begin 2020, voordat corona uitbrak, was dat rond de 27 procent. Dat komt naar voren uit een doorlopend onderzoek naar rookgedrag in Duitsland, genaamd DEBRA.

Volgens Daniel Kotz, epidemioloog en directeur van DEBRA, komt de stijging vooral door ex-rokers die weer naar de tabak zijn gaan grijpen uit gevoelens van stress en ongerustheid. Het aantal jongeren dat begint met roken daalt nog altijd, zegt hij.

Verslavingsartsen en kankeronderzoekers vinden dat de Duitse overheid meer moet doen om roken te ontmoedigen en wijzen op het zeer strenge antirookbeleid in bijvoorbeeld Nieuw-Zeeland, waar de verkoop van sigaretten op termijn wordt verboden.

Meer uit Buitenland

Brussel noemt dreigement Zelensky aan Orbán onaanvaardbaar

BRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."

1 minuut geleden
Trump: enige deal met Iran is onvoorwaardelijke overgave

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.

6 minuten geleden
Canadese premier wil samenwerking met Japan versterken

TOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.

1 uur geleden
Israëlische luchtmacht vernietigt ondergrondse bunker Khamenei

TEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.

1 uur geleden
EU schort visumvrij reizen voor Georgische diplomaten op

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

2 uur geleden
Krant: Rusland helpt Iran Amerikaanse doelen te lokaliseren

WASHINGTON (ANP) - Rusland helpt Iran om Amerikaanse troepen te lokaliseren en te treffen, meldt The Washington Post. Rusland vertelde Iran onder meer waar Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen zich bevonden, zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse krant. Een ingewijde spreekt van een "behoorlijk uitgebreide onderneming".

2 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen in Koerdische regio in Irak

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran heeft vrijdag gedreigd met het aanvallen van "alle faciliteiten" in de Koerdische regio van Irak als militanten toegang krijgen tot Iran.

2 uur geleden