Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Duitse militairen met gewetensbezwaren sinds oorlog Oekraïne

Meer Duitse militairen met gewetensbezwaren sinds oorlog Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal Duitse militairen met gewetensbezwaren is fors toegenomen sinds Rusland Oekraïne in februari binnenviel. In 2021 kwamen er 201 aanvragen binnen en dat aantal steeg vorig jaar naar 951.

Het Federaal Bureau voor Gezinszaken en Maatschappelijke Functies liet dat vrijdag weten aan de Duitse mediagroep RDN. Velen rechtvaardigden hun beroep op gewetensbezwaren door te zeggen dat ze geen oorlog hadden verwacht.

Sinds Duitsland in 2011 de verplichte militaire dienst afschafte, hebben de cijfers betrekking op soldaten die in het leger dienen. Duitsland is niet actief betrokken bij de oorlog, maar levert Oekraïne wel allerlei soorten wapens en materieel.

Soldaten die tot de conclusie komen dat ze niet willen schieten en andere mensen doden of verwonden, moet een makkelijke uitweg uit het leger worden geboden, reageerde de directeur van de Duitse vredesvereniging. Veel soldaten worden volgens hem het leger ingelokt met reclameachtige beloften die niets met de werkelijkheid te maken hebben.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij grote Russische aanval op Oekraïne

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Verschillende Oekraïense steden zijn in de nacht van woensdag op donderdag getroffen door een golf van Russische raketaanvallen en drone-aanvallen. Daarbij zijn zeker twee doden en zestien gewonden gevallen, meldt het militaire hoofd van Kyiv, Tymur Tkatsjenko.

30 minuten geleden
Grote natuurbrand teistert Zuid-Frankrijk

HÉRAULT EN AUDE (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk woedt een grote natuurbrand, waardoor tientallen mensen moesten worden geëvacueerd. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de vlammenzee in de departementen Hérault en Aude te bestrijden.

39 minuten geleden
Aantal gevallen van ebola in Congo loopt op tot ruim 1400

KINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1406. Daarvan stierven tot nu toe 438 mensen, meldt de Congolese regering.

43 minuten geleden
Dode bij aanslagen op Griekse politici

THESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.

8 uur geleden
Amerikaanse denktank: 2 miljoen slachtoffers in oorlog Oekraïne

NEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.

8 uur geleden
Klimmers hangen spandoek aan spits van Empire State Building

NEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.

8 uur geleden
Bijna 2300 doden door aardbevingen Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.

8 uur geleden