Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Duitse controles langs Nederlandse grens met Pasen

Meer Duitse controles langs Nederlandse grens met Pasen

DÜSSELDORF (ANP) - De politie in de aan Nederland grenzende Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen gaat in het paasweekend meer controles in het grensgebied uitvoeren. De politie verwacht meer verkeer over de grenzen heen, terwijl wordt verlangd dat mensen thuisblijven om de verspreiding van het nieuwe virus tegen te gaan.

De politie heeft de opdracht langs de grenzen met Nederland en België extra waakzaam te zijn. De politie moet identiteitscontroles houden en bekijken of iemand mogelijk besmet is.

De Bondsrepubliek stelt aan de grens met vijf buurlanden (Denemarken, Frankrijk, Luxemburg, Oostenrijk en Zwitserland) de eis dat iemand die het land binnenkomt, een dringende noodzaak heeft om naar Duitsland te gaan. Sinds half maart zijn 70.000 mensen teruggestuurd. Maar de Nederlandse en Belgische grens bleven open.

Kritiek

Minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer stelde voor de grenzen overal te sluiten voor reizigers die geen prangende reden hebben om naar Duitsland te komen. Het crisiskabinet van bondskanselier Merkel kon daar vooral door verzet van Noordrijn-Westfalen en kritiek van het ook aan Nederland grenzende Nedersaksen niet toe besluiten.

Het Nederlandse ministerie van Veiligheid en Justitie heeft beklemtoond dat de Duitse grens niet dichtgaat. Wie naar Duitsland reist, kan in de grensstreek weliswaar de vraag krijgen van bijvoorbeeld een Duitse agent of dat echt nodig is. Maar dat blijft verder zonder gevolgen. Het departement overlegt naar eigen zeggen voortdurend met de Duitse autoriteiten. Bondskanselier Merkel voerde de goede samenwerking op als argument om de grenzen met Nederland en België open te houden.

De premier van Noordrijn-Westfalen, Armin Laschet, heeft betoogd dat de Duitse en Nederlandse grensregio's te veel met elkaar verweven zijn om van elkaar af te scheiden. Maar in het Nedersaksische Osnabrück heeft de politie gemeld dat de gezamenlijk grenspatrouilles met de Nederlandse collega's voor onbepaalde tijd zijn opgeschort. De politiepatrouilles blijven wel met elkaar in contact maar rijden voorlopig niet meer in dezelfde wagens. Nederland staat bij de Duitse RIVM (RKI) sinds 2 april te boek als risicogebied.

Meer uit Buitenland

Partij Le Pen meldt inval in hoofdkantoor

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben een inval gedaan in het hoofdkwartier van Rassemblement National (RN), de uiterst rechtse oppositiepartij van Marine Le Pen. Dat maakte partijkopstuk Jordan Bardella bekend via sociale media.

42 minuten geleden
Turkije blokkeert AI-chatbot Grok om beledigen van Erdogan

ANKARA (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft woensdag de toegang tot bepaalde inhoud van Grok, de AI-chatbot van socialmediaplatform X, geblokkeerd. Volgens de Turkse autoriteiten genereerde de chatbot reacties waarin president Tayyip Erdogan en de stichter van Turkije Mustafa Kemal Atatürk werden beledigd.

1 uur geleden
Hogesnelheidstreinen rijden weer naar Marseille

MARSEILLE (ANP/BELGA) - Hogesnelheidstreinen kunnen woensdag weer van en naar Marseille rijden. Het treinverkeer was dinsdag stilgelegd vanwege de grote natuurbrand in de buurt van de Zuid-Franse stad. Het lokale treinverkeer is nog ernstig verstoord, meldt de Franse spoorwegmaatschappij SNCF.

1 uur geleden
Spaanse premier kondigt maatregelen aan na corruptieschandaal

MADRID (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een reeks maatregelen tegen corruptie aangekondigd. Hij deed dat in het parlement waar hij na onrust over een corruptieaffaire beklemtoonde zelf schone handen te hebben.

2 uur geleden
Twintig doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twintig mensen omgekomen, zei het burgerbeschermingsagentschap van Gaza. Onder de doden zijn ten minste zes kinderen.

2 uur geleden
PKK-leider Öcalan voorspelt snelle ontwapening

ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - PKK-leider Abdullah Öcalan heeft in gevangenschap aangekondigd dat zijn groep zich snel zal ontwapenen. Hij vroeg het Turkse parlement in een videoboodschap om een commissie op te richten die het vredesproces moet overzien.

3 uur geleden
Kyiv: Rusland viel opnieuw aan met recordaantal drones

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een recordaantal van 728 drones en 13 raketten afgevuurd op Oekraïne, zegt de Oekraïense luchtmacht. De stad Loetsk, in het noordwesten van het land, was het voornaamste doelwit van de aanval.

3 uur geleden