Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer Duitse controles langs Nederlandse grens met Pasen

Meer Duitse controles langs Nederlandse grens met Pasen

DÜSSELDORF (ANP) - De politie in de aan Nederland grenzende Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen gaat in het paasweekend meer controles in het grensgebied uitvoeren. De politie verwacht meer verkeer over de grenzen heen, terwijl wordt verlangd dat mensen thuisblijven om de verspreiding van het nieuwe virus tegen te gaan.

De politie heeft de opdracht langs de grenzen met Nederland en België extra waakzaam te zijn. De politie moet identiteitscontroles houden en bekijken of iemand mogelijk besmet is.

De Bondsrepubliek stelt aan de grens met vijf buurlanden (Denemarken, Frankrijk, Luxemburg, Oostenrijk en Zwitserland) de eis dat iemand die het land binnenkomt, een dringende noodzaak heeft om naar Duitsland te gaan. Sinds half maart zijn 70.000 mensen teruggestuurd. Maar de Nederlandse en Belgische grens bleven open.

Kritiek

Minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer stelde voor de grenzen overal te sluiten voor reizigers die geen prangende reden hebben om naar Duitsland te komen. Het crisiskabinet van bondskanselier Merkel kon daar vooral door verzet van Noordrijn-Westfalen en kritiek van het ook aan Nederland grenzende Nedersaksen niet toe besluiten.

Het Nederlandse ministerie van Veiligheid en Justitie heeft beklemtoond dat de Duitse grens niet dichtgaat. Wie naar Duitsland reist, kan in de grensstreek weliswaar de vraag krijgen van bijvoorbeeld een Duitse agent of dat echt nodig is. Maar dat blijft verder zonder gevolgen. Het departement overlegt naar eigen zeggen voortdurend met de Duitse autoriteiten. Bondskanselier Merkel voerde de goede samenwerking op als argument om de grenzen met Nederland en België open te houden.

De premier van Noordrijn-Westfalen, Armin Laschet, heeft betoogd dat de Duitse en Nederlandse grensregio's te veel met elkaar verweven zijn om van elkaar af te scheiden. Maar in het Nedersaksische Osnabrück heeft de politie gemeld dat de gezamenlijk grenspatrouilles met de Nederlandse collega's voor onbepaalde tijd zijn opgeschort. De politiepatrouilles blijven wel met elkaar in contact maar rijden voorlopig niet meer in dezelfde wagens. Nederland staat bij de Duitse RIVM (RKI) sinds 2 april te boek als risicogebied.

Meer uit Buitenland

Spanje beleefde heetste zomer ooit gemeten

MADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft zijn warmste zomer ooit achter de rug sinds het begin van de metingen. De gemiddelde temperatuur (dag en nacht) kwam uit op 24,2 graden, een fractie warmer dan in het vorige recordjaar 2022. Op diverse plaatsen in het zuiden werden uitschieters van boven de 45 graden geregistreerd. Meteorologisch instituut AEMET maakte dinsdag de balans op.

4 minuten geleden
Israël: vermoedelijk duizenden Hamas-militanten in Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een functionaris van de Israëlische krijgsmacht (IDF) stelt dat rekening wordt gehouden met 2000 tot 3000 militanten van Hamas in Gaza-Stad. De IDF is daar begonnen met een grondoffensief.

32 minuten geleden
Deense minister: uitbreiding EU is geopolitieke noodzaak

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is door de grootschalige Russische agressieoorlog tegen Oekraïne een "geopolitieke noodzaak" geworden. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre (Europese Zaken) dinsdag. "We moeten doorgaan met uitbreiding voor een sterkere en veiligere EU. En dat is precies waarom uitbreiding een topprioriteit is voor het Deense EU-voorzitterschap", zei ze op een persconferentie na afloop van nieuwe toetredingsbesprekingen met Albanië.

36 minuten geleden
Levenslange celstraf voor dodelijke steekpartij in Mannheim

MANNHEIM (ANP/AFP/RTR) - Een Duitse rechtbank heeft een Afghaanse man veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor een dodelijke steekpartij in Mannheim. Door het geweld in mei vorig jaar stierf een agent en raakten vijf andere personen gewond.

1 uur geleden
Netanyahu bevestigt 'intensieve operatie' in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigt dat Israël in Gaza-Stad een "intensieve operatie" is begonnen, melden Israëlische media. Internationale media hebben bericht dat Israël daar een grondoffensief is begonnen.

1 uur geleden
Israël woedend na beschuldiging van genocide

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft woedend gereageerd op een VN-onderzoekscommissie die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het onderzoek is "vertekend en onjuist", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat oproept tot de opheffing van de commissie.

1 uur geleden
VN-onderzoekscommissie: Israël pleegt genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het land heeft meermaals ontkend zich schuldig te maken aan genocide en veroordeelt het rapport van de commissie.

2 uur geleden