Meer drukte bij veel recyclingbedrijven door hoge metaalprijzen
AMSTERDAM (ANP) - Bij veel metaalrecyclingbedrijven is het drukker geworden met mensen die oud ijzer en andere metalen komen brengen vanwege de hoge prijzen. Mede door de oorlog in Oekraïne en zorgen over verstoringen van de leveringen van ijzer, aluminium, koper en andere metalen uit Rusland zijn de prijzen naar recordniveaus gestegen.
Zo zegt IJzer en Schroothandel uit Putten dat vooral particulieren meer oud ijzer inleveren, hoewel dit volgens het bedrijf wel al langer speelt. Het gaat bijvoorbeeld ook om koperen leidingen en kabels, zink, lood en oude cv-ketels. "Het is eigenlijk een gekke markt nu met die hoge metaalprijzen. Mensen kunnen straks meer gaan betalen voor hun roestvrijstalen schroeven in de bouwmarkt", geeft de onderneming aan.
Ook bij Kapteijn Metaal Recycling in Amsterdam zien ze meer leveringen van oud ijzer door de gestegen metaalprijzen, aangejaagd door de oorlog in Oekraïne. "Maar ook voor die tijd speelde het al, al speelt Oekraïne wel een rol. Dat zien we zeker." Ook bedrijven komen volgens de onderneming meer oud ijzer brengen. Kapteijn Metaal Recycling verwacht dat de prijzen voor oud ijzer en schroot voorlopig hoog zullen blijven. "En dat zullen consumenten gaan merken, door bijvoorbeeld hogere prijzen voor verpakkingen."
Meeste al ingeleverd
Maar bij andere recyclingbedrijven is het juist wat minder druk dan eerder. Tijdens de coronalockdowns gingen veel mensen hun huis opruimen of verbouwen, waarbij oud ijzer werd weggebracht. Dat effect is nu weggevallen en het aanbod is daardoor minder, zegt De Graaf Metaal uit Purmerend. "Toen de coronacrisis begon, stortten de prijzen in, maar sindsdien zijn ze almaar gestegen. Mensen kwamen vorig jaar veel oud ijzer brengen. We hebben veel boeren als klant en die kwamen schroot inleveren na het opruimen van hun erf. Nu is dat minder, want het meeste is al ingeleverd."
De Helmondse Schroothandel, met vestigingen in Helmond en Waalwijk, geeft aan dat de toevoer van oude metalen eigenlijk redelijk op peil is gebleven, ook tijdens corona. Het bedrijf wijst erop dat het hergebruik van oud ijzer minder kost dan het smelten van ijzererts, wat goed is voor de circulaire economie. Ook deze onderneming denkt dat de hoge metaalprijzen voorlopig zullen aanhouden. "Aan deze prijzen zullen we moeten wennen", geeft het bedrijf aan.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
6 minuten geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
3 uur geleden