Meer drukte bij veel recyclingbedrijven door hoge metaalprijzen
AMSTERDAM (ANP) - Bij veel metaalrecyclingbedrijven is het drukker geworden met mensen die oud ijzer en andere metalen komen brengen vanwege de hoge prijzen. Mede door de oorlog in Oekraïne en zorgen over verstoringen van de leveringen van ijzer, aluminium, koper en andere metalen uit Rusland zijn de prijzen naar recordniveaus gestegen.
Zo zegt IJzer en Schroothandel uit Putten dat vooral particulieren meer oud ijzer inleveren, hoewel dit volgens het bedrijf wel al langer speelt. Het gaat bijvoorbeeld ook om koperen leidingen en kabels, zink, lood en oude cv-ketels. "Het is eigenlijk een gekke markt nu met die hoge metaalprijzen. Mensen kunnen straks meer gaan betalen voor hun roestvrijstalen schroeven in de bouwmarkt", geeft de onderneming aan.
Ook bij Kapteijn Metaal Recycling in Amsterdam zien ze meer leveringen van oud ijzer door de gestegen metaalprijzen, aangejaagd door de oorlog in Oekraïne. "Maar ook voor die tijd speelde het al, al speelt Oekraïne wel een rol. Dat zien we zeker." Ook bedrijven komen volgens de onderneming meer oud ijzer brengen. Kapteijn Metaal Recycling verwacht dat de prijzen voor oud ijzer en schroot voorlopig hoog zullen blijven. "En dat zullen consumenten gaan merken, door bijvoorbeeld hogere prijzen voor verpakkingen."
Meeste al ingeleverd
Maar bij andere recyclingbedrijven is het juist wat minder druk dan eerder. Tijdens de coronalockdowns gingen veel mensen hun huis opruimen of verbouwen, waarbij oud ijzer werd weggebracht. Dat effect is nu weggevallen en het aanbod is daardoor minder, zegt De Graaf Metaal uit Purmerend. "Toen de coronacrisis begon, stortten de prijzen in, maar sindsdien zijn ze almaar gestegen. Mensen kwamen vorig jaar veel oud ijzer brengen. We hebben veel boeren als klant en die kwamen schroot inleveren na het opruimen van hun erf. Nu is dat minder, want het meeste is al ingeleverd."
De Helmondse Schroothandel, met vestigingen in Helmond en Waalwijk, geeft aan dat de toevoer van oude metalen eigenlijk redelijk op peil is gebleven, ook tijdens corona. Het bedrijf wijst erop dat het hergebruik van oud ijzer minder kost dan het smelten van ijzererts, wat goed is voor de circulaire economie. Ook deze onderneming denkt dat de hoge metaalprijzen voorlopig zullen aanhouden. "Aan deze prijzen zullen we moeten wennen", geeft het bedrijf aan.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
5 uur geleden