Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer doden in China dan tijdens SARS-uitbraak

Meer doden in China dan tijdens SARS-uitbraak

PEKING (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het nieuwe coronavirus heeft in China al meer levens gekost dan de SARS-epidemie van zeventien jaar geleden. De Chinese gezondheidsautoriteiten melden dat 361 mensen zijn gestorven nadat ze waren besmet met het Wuhan-virus.

Tijdens de SARS-epidemie overleden in 2002 en 2003 op het Chinese Vasteland 349 mensen aan de gevolgen van dat coronavirus. Het wereldwijde dodental bedroeg toen 774. Ook Hongkong, een metropool met een speciale status binnen China, werd zwaar getroffen.

Het nieuwe coronavirus heeft zich verspreid naar meer dan twintig landen, ondanks vergaande maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan. Het virus brak uit in de Chinese miljoenenstad Wuhan, hoofdstad van de provincie Hubei.

In Wuhan opent maandag een nieuw ziekenhuis met duizend bedden de deuren dat in ruim een week is gebouwd. Het leger stuurt medisch personeel om daar patiënten te behandelen. Er wordt ook nog een tweede ziekenhuis gebouwd. Dat krijgt 1600 bedden.

In China zijn volgens officiële cijfers ruim 17.000 mensen besmet met het virus. Buiten het land viel tot nu toe één dode, een Chinees die naar de Filipijnen was afgereisd. Het totale aantal ziektegevallen buiten China staat op 181, de meeste daarvan (20) in Japan.

Meer uit Gezond

Senaat VS achter benoeming vaccincriticus Kennedy tot minister

WASHINGTON (ANP/RTR) - Robert F. Kennedy jr. wordt de nieuwe Amerikaanse minister van Volksgezondheid. De Senaat heeft ingestemd met zijn benoeming.

2 dagen geleden
Nieuwe pictogrammen moeten medicijngebruiker duidelijkheid geven

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, eenduidige set pictogrammen moet medicijngebruikers voortaan meer duidelijkheid geven over het gebruik en de werking van hun medicatie. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) heeft de icoontjes samen met allerlei brancheorganisaties ontwikkeld. Het zijn er vijftig in totaal. Ze zijn getest in apotheken en drogisterijen en ook onder laaggeletterde proefpersonen.

3 dagen geleden
Griepepidemie lijkt af te vlakken, aantal meldingen iets lager

DEN HAAG (ANP) - De griepepidemie lijkt af te vlakken. Dat concludeert onderzoeksinstituut Nivel. Vorige week zijn 104 op elke 100.000 mensen met griepklachten naar de huisarts gegaan. Dat is vrijwel gelijk aan een week eerder. Uit monsters blijkt dat de meeste mensen daadwerkelijk influenza onder de leden hebben.

3 dagen geleden
Personeelstekort in zorg mogelijk nog groter dan eerder gedacht

DIEMEN (ANP) - Op basis van de huidige trends loopt het personeelstekort in de zorg op tot bijna 300.000 werknemers in 2034. Dat stelt Bart van Krimpen, data- en arbeidsmarktanalist bij Randstad Nederland.

3 dagen geleden
Kamer steunt NSC-plan: sigaret al in 2028 alleen in tabakszaak

DEN HAAG (ANP) - Nicotineproducten mogen, als het aan de Tweede Kamer ligt, in plaats van in 2032 al in 2028 alleen in tabaksspeciaalzaken worden verkocht. NSC vond een meerderheid bij de oppositie voor het plan, waar haar regeringspartners juist snoeihard tegen zijn.

4 dagen geleden
Aantal besmettingen loopt op na uitbraak ebolavirus in Oeganda

KAMPALA (ANP/RTR/DPA) - In Oeganda is het aantal vastgestelde besmettingen met het ebolavirus opgelopen tot negen. In het Afrikaanse land werd eind vorige maand de eerste infectie in meer dan twee jaar gemeld.

5 dagen geleden
Mantelzorg bij dementie in grote stad vaak zwaarder

AMERSFOORT (ANP) - In grote steden voelen de mantelzorgers van mensen met dementie zich vaker overbelast dan die in kleinere gemeenten, meldt Alzheimer Nederland op basis van de zogenoemde Dementiemonitor, die wordt gemaakt met kennisinstituut Nivel.

5 dagen geleden