Meer doden gevonden na bootdrama met migranten bij Italië
STECCATO DI CUTRO (ANP/AFP) - De Italiaanse kustwacht heeft meer doden gevonden na de ondergang van een boot met migranten voor de zuidkust van Italië. Inmiddels zijn 64 lichamen gevonden, de meeste aangespoeld. Drie mensensmokkelaars zijn aangehouden vanwege het drama.
De kustwacht verwacht dat het dodental nog verder op zal lopen, al is nog altijd onduidelijk hoeveel mensen precies aan boord waren van het gammele bootje toen het misging. Er zijn 79 mensen gered, maar de boot vervoerde waarschijnlijk meer dan 150 mensen. Onder de doden zijn zeker dertien kinderen.
De smokkelaars hebben volgens de politie de Pakistaanse en de Turkse nationaliteit. De boot met migranten was ook vertrokken vanuit Turkije. Aan boord waren naar verluidt vooral Afghanen, Iraniërs, Irakezen en Syriërs die Europa probeerden te bereiken.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.
8 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
1 uur geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
1 uur geleden