Meer doden gevonden na bootdrama met migranten bij Italië
STECCATO DI CUTRO (ANP/AFP) - De Italiaanse kustwacht heeft meer doden gevonden na de ondergang van een boot met migranten voor de zuidkust van Italië. Inmiddels zijn 64 lichamen gevonden, de meeste aangespoeld. Drie mensensmokkelaars zijn aangehouden vanwege het drama.
De kustwacht verwacht dat het dodental nog verder op zal lopen, al is nog altijd onduidelijk hoeveel mensen precies aan boord waren van het gammele bootje toen het misging. Er zijn 79 mensen gered, maar de boot vervoerde waarschijnlijk meer dan 150 mensen. Onder de doden zijn zeker dertien kinderen.
De smokkelaars hebben volgens de politie de Pakistaanse en de Turkse nationaliteit. De boot met migranten was ook vertrokken vanuit Turkije. Aan boord waren naar verluidt vooral Afghanen, Iraniërs, Irakezen en Syriërs die Europa probeerden te bereiken.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.
10 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.
11 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
5 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
5 uur geleden