Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer doden en besmettingen in Italië

Meer doden en besmettingen in Italië

ROME (ANP/RTR) - Het dodental in Italië als gevolg van het coronavirus is dinsdag met 837 toegenomen tot 12.428, melden de gezondheidsautoriteiten.

Het aantal nieuwe besmettingen bleef met 4053 op dinsdag over het algemeen stabiel, vergeleken met 4050 maandag. Het totaal aantal coronagevallen, sinds de uitbraak op 21 februari aan het licht kwam, steeg tot 105.792.

Zondag werden 5217 nieuwe besmettingen geregistreerd en zaterdag 5974, wat erop wijst dat de groeicurve van nieuwe infecties afneemt.

Het dagelijkse aantal sterfgevallen in Lombardije, de zwaarst getroffen regio, nam sterk af en ook het aantal nieuwe infecties daalde de derde dag op rij, wat erop duidt dat de situatie daar sneller verbetert dan elders in het land.

Forse stijging

In het naburige Piemonte was het dagelijkse dodental van 105 daarentegen fors gestegen ten opzichte van de dag ervoor.

Italië telt inmiddels de meeste doden door het coronavirus wereldwijd.

Van degenen die oorspronkelijk in heel Italië besmet zijn, waren er dinsdag 15.729 volledig hersteld, vergeleken met 14.620 de dag ervoor. Er lagen 4023 mensen op de intensive care, tegen 3981 een dag eerder.

Vrijdag

Het grootste dagelijkse dodental in Italië van de nu vijf weken durende epidemie werd vrijdag geregistreerd, toen 919 mensen overleden. Er waren 889 doden op zaterdag, 756 op zondag en 812 op maandag.

In het land zijn ook 66 artsen overleden aan het coronavirus, zei de Italiaanse artsenfederatie dinsdag. Zeker 8956 gezondheidswerkers zijn besmet met het virus. Dat is een toename van meer dan 500 gevallen in de afgelopen dagen.

Meer uit Buitenland

Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

1 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

2 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

2 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

9 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

9 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

10 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

10 uur geleden