Meer doden en besmettingen in Italië
ROME (ANP/RTR) - Het dodental in Italië als gevolg van het coronavirus is dinsdag met 837 toegenomen tot 12.428, melden de gezondheidsautoriteiten.
Het aantal nieuwe besmettingen bleef met 4053 op dinsdag over het algemeen stabiel, vergeleken met 4050 maandag. Het totaal aantal coronagevallen, sinds de uitbraak op 21 februari aan het licht kwam, steeg tot 105.792.
Zondag werden 5217 nieuwe besmettingen geregistreerd en zaterdag 5974, wat erop wijst dat de groeicurve van nieuwe infecties afneemt.
Het dagelijkse aantal sterfgevallen in Lombardije, de zwaarst getroffen regio, nam sterk af en ook het aantal nieuwe infecties daalde de derde dag op rij, wat erop duidt dat de situatie daar sneller verbetert dan elders in het land.
Forse stijging
In het naburige Piemonte was het dagelijkse dodental van 105 daarentegen fors gestegen ten opzichte van de dag ervoor.
Italië telt inmiddels de meeste doden door het coronavirus wereldwijd.
Van degenen die oorspronkelijk in heel Italië besmet zijn, waren er dinsdag 15.729 volledig hersteld, vergeleken met 14.620 de dag ervoor. Er lagen 4023 mensen op de intensive care, tegen 3981 een dag eerder.
Vrijdag
Het grootste dagelijkse dodental in Italië van de nu vijf weken durende epidemie werd vrijdag geregistreerd, toen 919 mensen overleden. Er waren 889 doden op zaterdag, 756 op zondag en 812 op maandag.
In het land zijn ook 66 artsen overleden aan het coronavirus, zei de Italiaanse artsenfederatie dinsdag. Zeker 8956 gezondheidswerkers zijn besmet met het virus. Dat is een toename van meer dan 500 gevallen in de afgelopen dagen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen Iran, de Verenigde Staten en "hun bondgenoten" gaat onmiddellijk in. Dat meldt de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif op X. Het bestand geldt volgens hem overal, ook in Libanon.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
10 uur geleden