Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer doden door ondervoeding en verhongering in Gaza

Meer doden door ondervoeding en verhongering in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen 24 uur nog eens tien mensen overleden door ondervoeding en verhongering, meldt het lokale ministerie van Gezondheid. Het totale dodental door ondervoeding en verhongering stijgt daarmee naar 111.

De recentste sterfgevallen zijn geregistreerd door ziekenhuizen in Gaza. De bevolking kampt al maanden met extreme voedseltekorten, waardoor ondervoeding en verhongering steeds meer levens eisen. De directeur van het grootste Gazaanse ziekenhuis meldde dinsdag dat in drie dagen tijd 21 kinderen waren overleden.

Israël laat sinds begin maart beperkte hoeveelheden voedsel, drinkwater, medicijnen en andere hulpgoederen toe tot het gebied. De internationale druk voor het opschalen van de hulpverlening aan Gaza neemt toe, maar heeft volgens hulporganisaties vooralsnog niet geleid tot een verbetering van de humanitaire situatie.

Poorten openen

De VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) heeft Israël woensdag opnieuw opgeroepen "de poorten te openen" zodat hulpgoederen naar Gaza kunnen worden gebracht. De UNRWA verklaart duizenden vrachtwagens met goederen in buurlanden te hebben klaarstaan. Ook andere hulporganisaties zeggen grote hoeveelheden hulp gereed te hebben staan.

De UNRWA maakte vorige week bekend dat het aantal ondervoede kinderen onder de vijf jaar is verdubbeld sinds de Israëlische blokkade van Gaza. Ongeveer een op de tien onderzochte kinderen in UNRWA-zorgfaciliteiten is ondervoed.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij droneaanvallen tussen Rusland en Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.

44 minuten geleden
Copernicus: recordhitte in augustus, ook zeewater extreem warm

BONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.

3 uur geleden
Piloot waarschuwde voor hoge snelheid vlak voor crash in Miami

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.

4 uur geleden
WSJ: Trump gewaarschuwd dat oorlog Iran nog lang kan duren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.

4 uur geleden
Glijbaan Air Force One uitgeklapt voor vertrek naar partijcongres

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.

5 uur geleden
Spaanse veiligheidsdienst waarschuwde voor massale instroom Ceuta

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.

8 uur geleden
Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

9 uur geleden