Meer doden door coronavirus in Brazilië dan China
BRASILIA (ANP/AFP) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Brazilië is de 5000 voorbij. Dat betekent dat het land nu meer sterfgevallen heeft gemeld dan China, waar het virus voor het eerst opdook.
Het 210 miljoen inwoners tellende Brazilië is het zwaarst getroffen land van Zuid-Amerika. Er overleden in de laatste 24 uur nog eens 474 patiënten, het grootste aantal tot dusver. Bij 71.886 mensen is volgens het ministerie van Volksgezondheid vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus.
Het ministerie meldt dat het officiële dodental van 5107 ook hoger kan uitvallen. Bij 1156 verdachte sterfgevallen wordt nog onderzoek gedaan naar de doodsoorzaak. Het totale aantal besmettingen ligt volgens experts ook hoger dan de overheid aangeeft, omdat maar beperkt wordt getest.
In Brazilië bestaat verdeeldheid over de beste manier om de uitbraak aan te pakken. President Bolsonaro heeft Covid-19 herhaaldelijk een "griepje" genoemd. Hij vreest dat strenge maatregelen rampzalig uitpakken voor de economie. Dat plaatst hem op ramkoers met sommige gouverneurs.
Meer uit Buitenland
MILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.
2 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
9 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
9 uur geleden