Meer dan zes miljoen mensen zien Oranje winnen
HILVERSUM (ANP) - Miljoenen mensen hebben dinsdag op NPO 1 de EK-wedstrijd tussen Nederland en Roemenië gevolgd. Gemiddeld keken via de televisie 6,1 miljoen mensen naar het duel in de achtste finales van het voetbaltoernooi. Een woordvoerder van het Nationaal Media Onderzoek (NMO), de organisatie die de kijkcijfers registreert in Nederland, bevestigt gegevens hierover van de NOS.
Volgens de NOS keken er online nog eens 637.000 mensen via de app van de omroep.
De wedstrijd tegen Roemenië, die Oranje met 3-0 won, is tot nu toe de best bekeken EK-wedstrijd. Het duel tegen Frankrijk staat met bijna 5,5 miljoen kijkers nu op de tweede plaats. Naar de wedstrijden tegen Oostenrijk en Polen keken respectievelijk 5,3 miljoen en 4,7 miljoen mensen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
11 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
15 uur geleden