Meer dan vijf miljoen mensen overleden aan Covid-19
BALTIMORE (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan vijf miljoen mensen wereldwijd zijn overleden aan Covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt. Dat komt naar voren uit de statistieken die de Amerikaanse Johns Hopkins University over het virus bijhoudt.
De laatste miljoen sterfgevallen werden in meer dan 110 dagen geregistreerd. Er waren bijna negentig dagen nodig om de grens van drie en vier miljoen te passeren. Het tempo waarin nu doden worden gemeld is vergelijkbaar met die van het eerste jaar van de pandemie. Er overlijden dagelijks duizenden coronapatiënten.
Van de laatste miljoen meldingen is maar liefst 14 procent afkomstig uit de Verenigde Staten. Rusland staat op de tweede plaats met 10 procent, gevolgd door Indonesië en Brazilië met allebei 8 procent. Mexico volgt daarna met 5 procent. De rest van de wereld is verantwoordelijk voor de overige 55 procent van de registraties.
De Amerikaanse universiteit baseert zich op de officiële cijfers die landen zelf doorgeven. Het werkelijke dodental ligt hoger, omdat niet alle coronagerelateerde sterfgevallen als zodanig worden geregistreerd. Dat geldt ook voor het aantal besmettingen. Volgens Johns Hopkins University is bijna een kwart miljard infecties vastgesteld.
De eerste besmettingen werden eind 2019 vastgesteld in de Chinese stad Wuhan. In de maanden daarop verspreidde het virus zich ook naar andere landen. De wereld heeft te maken gehad met drie grote coronagolven. Het sterftepercentage nam bij elke golf af.
Meer uit Gezond
HAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie legt boetes op van in totaal zo'n 700.000 euro aan een hogeschool in Noord-Brabant en twee zorginstellingen uit Flevoland en Drenthe. De organisaties zouden volgens de inspectie tientallen Indonesische verpleegkundigen onder valse voorwendselen naar Nederland hebben gehaald om hier te werken.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.
4 dagen geledenSON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.
4 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
5 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
1 week geleden