Meer dan twintig doden in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische raketaanvallen hebben ten minste 23 mensen gedood in Gaza zondag, melden Palestijnse medici. De raketaanvallen troffen vooral het noorden van de Gazastrook waar het Israëlische leger al weken aanvallen uitvoert.
Op zaterdag stuurde het Israëlische leger nieuwe troepen naar Jabalia, in het noorden van Gaza, om zich aan te sluiten bij twee andere legereenheden. Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza zorgden de aanhoudende aanvallen ervoor dat duizenden kinderen niet gevaccineerd konden worden. De vaccinaties tegen polio werden zaterdag hervat. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde al eerder dat gebieden, waaronder Jabalia, niet bereikbaar waren door het aanhoudende geweld.
Sinds 7 oktober 2023 zijn er meer dan 43.000 Palestijnen gedood, meldt het ministerie van Gezondheid in Gaza.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Rond de Oekraïense stad Olesjky is in de nacht van maandag op dinsdag om 02.00 uur (Nederlandse tijd) een humanitair bestand ingegaan. Het Russische ministerie van Defensie liet op Telegram weten aanvallen op Cherson te hebben opgeschort vanwege het plaatselijke staakt-het-vuren. In de Oekraïense hoofdstad Kyiv klonken rond dat tijdstip juist explosies na een eerdere dodelijke aanval, aldus verslaggevers van Reuters.
4 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Jay-Z zal optreden tijdens de volgende halftimeshow in de Super Bowl. In februari volgend jaar staat de rapper op het podium van het SoFi Stadium in Los Angeles voor de pauzeshow van de finale van het American footballseizoen.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
7 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
9 uur geleden