Meer dan twintig doden in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische raketaanvallen hebben ten minste 23 mensen gedood in Gaza zondag, melden Palestijnse medici. De raketaanvallen troffen vooral het noorden van de Gazastrook waar het Israëlische leger al weken aanvallen uitvoert.
Op zaterdag stuurde het Israëlische leger nieuwe troepen naar Jabalia, in het noorden van Gaza, om zich aan te sluiten bij twee andere legereenheden. Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza zorgden de aanhoudende aanvallen ervoor dat duizenden kinderen niet gevaccineerd konden worden. De vaccinaties tegen polio werden zaterdag hervat. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde al eerder dat gebieden, waaronder Jabalia, niet bereikbaar waren door het aanhoudende geweld.
Sinds 7 oktober 2023 zijn er meer dan 43.000 Palestijnen gedood, meldt het ministerie van Gezondheid in Gaza.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.
24 minuten geledenTOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn meer dan 2500 mensen opgepakt voor hun deelname aan de rellen van afgelopen weekend, meldde minister van Justitie Gérald Darmanin in het journaal. Volgens hem zijn 67 mensen vastgezet en zijn er "tientallen" strafzaken geopend.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.
3 uur geledenVALENCIA (ANP/DPA) - Het aantal doden door de zware overstromingen in het oosten van Spanje is opgelopen tot vier. Zondag verdronk al een persoon in Catalonië, maandag werden nog drie doden gemeld in de regio Valencia.
4 uur geleden