
Meer dan twintig doden in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische raketaanvallen hebben ten minste 23 mensen gedood in Gaza zondag, melden Palestijnse medici. De raketaanvallen troffen vooral het noorden van de Gazastrook waar het Israëlische leger al weken aanvallen uitvoert.
Op zaterdag stuurde het Israëlische leger nieuwe troepen naar Jabalia, in het noorden van Gaza, om zich aan te sluiten bij twee andere legereenheden. Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza zorgden de aanhoudende aanvallen ervoor dat duizenden kinderen niet gevaccineerd konden worden. De vaccinaties tegen polio werden zaterdag hervat. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde al eerder dat gebieden, waaronder Jabalia, niet bereikbaar waren door het aanhoudende geweld.
Sinds 7 oktober 2023 zijn er meer dan 43.000 Palestijnen gedood, meldt het ministerie van Gezondheid in Gaza.
Meer uit Buitenland
ANTANANARIVO (ANP/AFP) - Madagaskar heeft zondag generaal Demosthene Pikulas aangesteld als nieuwe chef van het leger. Pikulas was gekozen door officieren van de muitende CAPSAT-eenheid die de demonstranten steunt die het vertrek van president Andry Rajoelina eisen. "Ik geef hem mijn zegen", zei de minister van Defensie tijdens Pikulas' beëdiging.
29 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/DPA/RTR) - Hamas dringt erop aan dat onder meer de vooraanstaande politicus Marwan Barghouti op de lijst staat van gevangenen die door Israël worden vrijgelaten in ruil voor de gijzelaars. Dat melden bronnen dicht bij de onderhandelaars aan het Franse persbureau AFP.
45 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Israël meldt dat de vrijlating van gijzelaars door Hamas maandagochtend vroeg zal plaatsvinden. De verwachting is volgens een regeringswoordvoerder dat de nog levende gijzelaars gelijktijdig vrijkomen.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In aanloop naar de verwachte vrijlating van gijzelaars door Hamas, wordt nog onderhandeld. Die gesprekken gaan over de eisen van Hamas over welke gevangenen als tegenprestatie vrijgelaten moeten worden door Israël, bericht de Britse omroep BBC. Die sprak een Palestijnse bron die informatie had over de lopende gesprekken.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Het Pakistaanse leger heeft meer dan tweehonderd "Taliban en gelieerde terroristen" gedood bij nachtelijke gevechten aan de grens met Afghanistan. Dat meldt het leger in een verklaring.
4 uur geledenRAFAH (ANP/DPA) - De grensovergang bij Rafah tussen Egypte en de Gazastrook heropent naar verwachting dinsdag voor burgers, melden bronnen uit verschillende landen.
5 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR/AFP/DPA) - Ook de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en voorzitter Antonio Costa van de EU-leiders reizen maandag naar Egypte af om deel te nemen aan de internationale vredestop waarin de toekomst van Gaza wordt besproken.
5 uur geleden