Meer dan twintig doden in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische raketaanvallen hebben ten minste 23 mensen gedood in Gaza zondag, melden Palestijnse medici. De raketaanvallen troffen vooral het noorden van de Gazastrook waar het Israëlische leger al weken aanvallen uitvoert.
Op zaterdag stuurde het Israëlische leger nieuwe troepen naar Jabalia, in het noorden van Gaza, om zich aan te sluiten bij twee andere legereenheden. Volgens het ministerie van Gezondheid in Gaza zorgden de aanhoudende aanvallen ervoor dat duizenden kinderen niet gevaccineerd konden worden. De vaccinaties tegen polio werden zaterdag hervat. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde al eerder dat gebieden, waaronder Jabalia, niet bereikbaar waren door het aanhoudende geweld.
Sinds 7 oktober 2023 zijn er meer dan 43.000 Palestijnen gedood, meldt het ministerie van Gezondheid in Gaza.
Meer uit Buitenland
KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
29 minuten geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
1 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.
5 uur geleden