Meer dan twintig doden bij brand in karaokebar Vietnam
HANOI (ANP/AFP) - Bij een brand in een karaokebar in het zuiden van Vietnam zijn zeker 32 mensen om het leven gekomen, van wie er acht in de toiletten werden aangetroffen. Volgens de plaatselijke autoriteiten zijn ook meerdere mensen gewond geraakt.
De vrees bestaat dat de aantallen nog oplopen. De hulpdiensten blijven op zoek naar meer slachtoffers.
De brand trof vooral de tweede en derde verdieping van het gebouw in de buurt van Ho Chi Minhstad. Het gebouw bevat maar liefst dertig karaokekamers. Dichte rook blokkeerde volgens staatsmedia de toegang tot het trappenhuis, waardoor de slachtoffers geen kant meer op konden. Sommigen sprongen in paniek van een balkon.
Kortsluiting was de oorzaak van de brand, volgens een door staatsmedia geciteerd rapport van provinciale autoriteiten. De brandveiligheid zou kort voor het incident nog zijn gecontroleerd.
Het is niet voor het eerst dat het land wordt getroffen door een brand die veel levens eist. Zo vielen in 2018 dertien dodelijke slachtoffers bij een brand in een appartementencomplex in Ho Chi Minhstad.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
6 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
7 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
7 uur geleden