Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan twintig doden bij brand in karaokebar Vietnam

Meer dan twintig doden bij brand in karaokebar Vietnam

HANOI (ANP/AFP) - Bij een brand in een karaokebar in het zuiden van Vietnam zijn zeker 32 mensen om het leven gekomen, van wie er acht in de toiletten werden aangetroffen. Volgens de plaatselijke autoriteiten zijn ook meerdere mensen gewond geraakt.

De vrees bestaat dat de aantallen nog oplopen. De hulpdiensten blijven op zoek naar meer slachtoffers.

De brand trof vooral de tweede en derde verdieping van het gebouw in de buurt van Ho Chi Minhstad. Het gebouw bevat maar liefst dertig karaokekamers. Dichte rook blokkeerde volgens staatsmedia de toegang tot het trappenhuis, waardoor de slachtoffers geen kant meer op konden. Sommigen sprongen in paniek van een balkon.

Kortsluiting was de oorzaak van de brand, volgens een door staatsmedia geciteerd rapport van provinciale autoriteiten. De brandveiligheid zou kort voor het incident nog zijn gecontroleerd.

Het is niet voor het eerst dat het land wordt getroffen door een brand die veel levens eist. Zo vielen in 2018 dertien dodelijke slachtoffers bij een brand in een appartementencomplex in Ho Chi Minhstad.

Meer uit Buitenland

Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

1 uur geleden
Meerderheid Iraaks parlement blijft al-Maliki steunen als premier

BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.

8 uur geleden
Iran: vooruitgang richting onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.

9 uur geleden
Witkoff spreekt van constructieve gesprekken met Rusland

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.

10 uur geleden
Rechter weigert ICE-operatie in Minnesota stop te zetten

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.

11 uur geleden
Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

12 uur geleden
Explosies in meerdere plaatsen in Iran gemeld

BANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.

15 uur geleden