Meer dan twintig doden bij brand in karaokebar Vietnam
HANOI (ANP/AFP) - Bij een brand in een karaokebar in het zuiden van Vietnam zijn zeker 32 mensen om het leven gekomen, van wie er acht in de toiletten werden aangetroffen. Volgens de plaatselijke autoriteiten zijn ook meerdere mensen gewond geraakt.
De vrees bestaat dat de aantallen nog oplopen. De hulpdiensten blijven op zoek naar meer slachtoffers.
De brand trof vooral de tweede en derde verdieping van het gebouw in de buurt van Ho Chi Minhstad. Het gebouw bevat maar liefst dertig karaokekamers. Dichte rook blokkeerde volgens staatsmedia de toegang tot het trappenhuis, waardoor de slachtoffers geen kant meer op konden. Sommigen sprongen in paniek van een balkon.
Kortsluiting was de oorzaak van de brand, volgens een door staatsmedia geciteerd rapport van provinciale autoriteiten. De brandveiligheid zou kort voor het incident nog zijn gecontroleerd.
Het is niet voor het eerst dat het land wordt getroffen door een brand die veel levens eist. Zo vielen in 2018 dertien dodelijke slachtoffers bij een brand in een appartementencomplex in Ho Chi Minhstad.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
7 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
7 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.
10 uur geleden