Meer dan twintig doden bij brand in karaokebar Vietnam
HANOI (ANP/AFP) - Bij een brand in een karaokebar in het zuiden van Vietnam zijn zeker 32 mensen om het leven gekomen, van wie er acht in de toiletten werden aangetroffen. Volgens de plaatselijke autoriteiten zijn ook meerdere mensen gewond geraakt.
De vrees bestaat dat de aantallen nog oplopen. De hulpdiensten blijven op zoek naar meer slachtoffers.
De brand trof vooral de tweede en derde verdieping van het gebouw in de buurt van Ho Chi Minhstad. Het gebouw bevat maar liefst dertig karaokekamers. Dichte rook blokkeerde volgens staatsmedia de toegang tot het trappenhuis, waardoor de slachtoffers geen kant meer op konden. Sommigen sprongen in paniek van een balkon.
Kortsluiting was de oorzaak van de brand, volgens een door staatsmedia geciteerd rapport van provinciale autoriteiten. De brandveiligheid zou kort voor het incident nog zijn gecontroleerd.
Het is niet voor het eerst dat het land wordt getroffen door een brand die veel levens eist. Zo vielen in 2018 dertien dodelijke slachtoffers bij een brand in een appartementencomplex in Ho Chi Minhstad.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
2 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
5 uur geleden