Meer dan twintig doden bij aanslag IS op Syrische militairen
DEIR AL-ZOR (ANP/AFP) - Bij een aanslag op een militaire bus in het oosten van Syrië zijn volgens waarnemers zeker 23 doden gevallen. De aanslag werd volgens het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten in de provincie Deir al-Zor gepleegd door leden van de soennitische terreurbeweging Islamitische Staat (IS). Meer dan tien militairen zijn gewond geraakt.
De terreurbeweging is nog steeds actief in het oosten van het land. Bijna tien jaar geleden wisten soennitische jihadisten in een groot deel van Syrië en Irak een schrikbewind te vestigen. Ze hadden hun wortels vooral in Irak waar ze zich eerder onder meer tegen de Amerikaanse bezetting keerden. Het uitgestrekte gebied van Islamitische Staat langs de rivier de Eufraat kreeg van de terreurbeweging de naam kalifaat. Dat hield tot in 2017 stand tegen een machtige internationale coalitie en Koerdische milities.
Meer uit Buitenland
MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.
3 uur geleden