Meer dan twintig doden bij aanslag IS op Syrische militairen
DEIR AL-ZOR (ANP/AFP) - Bij een aanslag op een militaire bus in het oosten van Syrië zijn volgens waarnemers zeker 23 doden gevallen. De aanslag werd volgens het Syrische Observatorium voor de Mensenrechten in de provincie Deir al-Zor gepleegd door leden van de soennitische terreurbeweging Islamitische Staat (IS). Meer dan tien militairen zijn gewond geraakt.
De terreurbeweging is nog steeds actief in het oosten van het land. Bijna tien jaar geleden wisten soennitische jihadisten in een groot deel van Syrië en Irak een schrikbewind te vestigen. Ze hadden hun wortels vooral in Irak waar ze zich eerder onder meer tegen de Amerikaanse bezetting keerden. Het uitgestrekte gebied van Islamitische Staat langs de rivier de Eufraat kreeg van de terreurbeweging de naam kalifaat. Dat hield tot in 2017 stand tegen een machtige internationale coalitie en Koerdische milities.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
1 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
6 uur geleden