Meer dan tien doden bij explosie in Indonesische nikkelfabriek
FATUFIA (ANP/AFP/RTR) - Minstens dertien werknemers zijn omgekomen bij een explosie in een nikkelfabriek op het Indonesische eiland Sulawesi, meldt de uitbater van het bedrijvencomplex waar de fabriek deel van uitmaakt. 38 anderen raakten gewond.
Op beelden is te zien hoe een grote rookpluim boven de fabriek hangt en hoe dodelijke slachtoffers naar buiten worden gedragen. Onder de doden zijn acht Indonesiërs en vijf Chinezen.
Sulawesi geldt als een hub voor de productie van nikkel, een belangrijk metaal voor autobatterijen. China speelt een sleutelrol in die industrie. Het Chinese Tsingshan Holding Group, 's werelds grootste nikkelproducent, bezit een meerderheid van de fabriek waar de explosie plaatsvond.
De sector staat bekend om zijn onveilige werkomstandigheden. In juni kwam door een brand in dezelfde fabriek een medewerker om het leven. Begin dit jaar vielen twee doden, een Indonesiër en een Chinees, tijdens rellen over de slechte werkomstandigheden en het lage loon.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.
11 minuten geledenKYIV (AFP/RTR) - Oekraïne heeft de lichamen van 1003 vermoedelijke militairen ontvangen uit Rusland, melden de Oekraïense autoriteiten. De identiteit van de overledenen moet nog worden vastgesteld. De militairen zouden zijn omgekomen tijdens gevechten met Rusland.
32 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ziet tot nu toe geen bereidheid van Oekraïne voor vredesgesprekken. Dat zei hij tijdens zijn jaarlijkse persconferentie. "Ze weigeren dit conflict op vreedzame wijze te beëindigen." Poetin benadrukt dat Rusland "klaar en bereid" is de oorlog in Oekraïne vreedzaam te beëindigen.
44 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van Franse parlementariërs is er niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting van 2026. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen begroting kan worden aangenomen voor het einde van het jaar en dat premier Sébastien Lecornu een zogenoemde 'speciale wet' nodig heeft om een overheidssluiting te voorkomen. Zonder die wet kan Frankrijk na 1 januari geen belastingen meer heffen en ambtenaren betalen.
50 minuten geledenOSLO (ANP) - Kroonprinses Mette-Marit moet hoogstwaarschijnlijk een longtransplantatie ondergaan vanwege "een duidelijke verslechtering" van haar gezondheid. Dat heeft het Noorse hof vrijdagochtend bekendgemaakt.
54 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan moet kernwapens gaan bezitten, zei een veiligheidsmedewerker van premier Sanae Takaichi donderdag volgens Japanse media. Dat leidt direct tot onvrede bij buurland China. Het gaat al langer de verkeerde kant op met Japan als het gaat om veiligheids- en militaire zaken, zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een politieman in Arnhem wordt vervolgd voor het overlijden van een arrestant in juni. De opgepakte man had de verkeerde medicijnen gekregen en stierf daaraan. De politieman die deze medicatie aan hem gaf, heeft niet genoeg gedaan om te controleren dat de middelen bij de juiste persoon kwamen, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. De verdenking luidt dood door schuld.
1 uur geleden