Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan kwart Israëliërs heeft al tweede coronaprik gehad

Meer dan kwart Israëliërs heeft al tweede coronaprik gehad

TEL AVIV (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van de ongeveer 9,3 miljoen Israëliërs heeft al een tweede inentingsprik tegen het coronavirus gekregen. In totaal hebben al 3,8 miljoen Israëliërs minimaal één vaccinatie gehad, van wie 2,5 miljoen al de tweede dosis hebben gekregen die nodig is voor voldoende bescherming tegen het longvirus.

Het behalen van de mijlpaal werd zondag op Twitter bekendgemaakt door minister van Volksgezondheid Yuli Edelstein. Op vrijdag en zondag werden er in Israël nog eens 133.000 personen gevaccineerd.

In zijn bericht riep Edelstein meer Israëliërs op zich te laten inenten. Op die manier kan iedereen weer naar de sportschool en naar culturele evenementen gaan, schreef hij.

Succesvolle start

Israël, dat wereldwijd een van de koplopers is in het vaccineren tegen het coronavirus, begon op 19 december met de inentingscampagne. Na een succesvolle start, loopt het dagelijkse aantal vaccinaties inmiddels terug. Vooral jongeren zouden huiverig zijn.

Een week geleden is Israël begonnen met het stapsgewijs versoepelen van de lockdownmaatregelen die enkele weken van kracht zijn geweest. Het aantal nieuwe besmettingen per dag neemt er weer geleidelijk af, wat volgens deskundigen ook een gevolg is van de vaccinatiecampagne.

Nieuwe gevallen

Zondagochtend meldde het Israëlische ministerie van Volksgezondheid 1869 nieuwe gevallen. Een week eerder waren dat er nog 2659. Daarbij komt wel de kanttekening dat er op zaterdag, de joodse rustdag, beduidend minder word getest.

In totaal is het coronavirus in Israël tot dusver bij 723.038 personen vastgesteld, blijkt uit de gegevens van de Johns Hopkins Universiteit. Zeker 5368 personen overleden aan de gevolgen van Covid-19.

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

1 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

1 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

3 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

4 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

6 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

6 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

6 uur geleden