Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan honderd doden gemeld in VS door storm Helene

Meer dan honderd doden gemeld in VS door storm Helene

RALEIGH (ANP/RTR) - De storm Helene heeft meer dan honderd mensen het leven gekost in de Amerikaanse staten North Carolina, South Carolina, Georgia, Florida, Tennessee en Virginia. Het dodental zal naar verwachting stijgen zodra reddingsteams afgelegen gebieden bereiken en de telecommunicatie is hersteld, aldus lokale autoriteiten.

Zoek- en reddingsteams die al honderden mensen hebben gered, zochten dinsdag naar meer overlevenden. Ze werkten tussen weggespoelde wegen, vernielde bruggen en omgevallen elektriciteitskabels. Vooral in de bergen van westelijk North Carolina worden nog veel mensen vermist.

Helene was een krachtige orkaan van de vierde categorie toen deze donderdag de kust van de Golf van Florida bereikte, maar zwakte later af tot een tropische storm. Helene zorgde voor veel schade in de zuidoostelijke staten, voornamelijk door overstromingen.

Meer uit Buitenland

Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in een toespraak tot het land gezegd in zijn functie te willen blijven, ondanks de historisch grote verliezen die zijn CDU op basis van exitpolls lijkt te lijden in de deelstaten Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren.

8 minuten geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

48 minuten geleden
Duizenden demonstreren in Parijs tegen 'geweldswet'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.

1 uur geleden
Deense premier zwijgt over Groenland-akkoord VS tot ondertekening

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".

2 uur geleden
Hogere opkomst in Berlijn bij deelstaatverkiezingen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De opkomst bij de regionale verkiezingen in Berlijn lijkt hoger te liggen dan bij de vorige stembusgang, zo blijkt uit cijfers halverwege de dag. Duitsers stemmen deze zondag in twee deelstaatverkiezingen - in Berlijn en Mecklenburg-Voor-Pommeren - die gevolgen kunnen hebben voor de politieke toekomst van bondskanselier Friedrich Merz.

2 uur geleden
Rusland meldt meer dan duizend cyberaanvallen op verkiezingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat er de afgelopen dagen grootschalige cyberaanvallen zijn uitgevoerd, gericht op de parlementsverkiezingen in het land. Verkiezingsinfrastructuur kreeg te maken met meer dan duizend zogenoemde DDoS-aanvalsgolven.

3 uur geleden
Meloni wil aantal buitenlandse scholieren in klas beperken

ROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.

3 uur geleden