Meer dan honderd doden door noodweer in India en Nepal
UTTARAKHAND (ANP/AFP) - In India en Nepal zijn meer dan honderd mensen omgekomen door noodweer. Door hevige regenval zijn er op veel plaatsen overstromingen en aardverschuivingen. In India zijn volgens de autoriteiten 85 mensen omgekomen en in Nepal 31.
Uttarakhand in het noorden van India is hard getroffen. In de regio zijn zeker 46 mensen omgekomen en worden nog 11 mensen vermist. In het Zuid-Indiase Kerala zijn zeker 39 slachtoffers van het noodweer.
Nepal, dat ten noorden van India ligt, wordt net als het buurland al dagenlang getroffen door hevige regenval. De afgelopen drie dagen zijn zeker 31 mensen omgekomen door aardverschuivingen.
Het regent nog steeds in beide landen, vanwege de moesson, het jaarlijkse regenseizoen. Soms valt er dan zoveel water tegelijk, dat rivieren buiten hun oevers treden. De autoriteiten in beide landen verwachten dat het dodental nog kan stijgen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft dinsdag van de Belgische regering te verstaan gekregen dat elke inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van België in strijd is met de diplomatieke basisregels. Hij is "herinnerd aan de rol en de beperkingen van een ambassadeur die in België is geaccrediteerd", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag in een persbericht.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Vijf tieners van 14 tot 18 jaar zijn om het leven gekomen door een brand in een appartementencomplex in Catalonië. Enkele anderen raakten lichtgewond, aldus Spaanse media inclusief het Catalaanse dagblad El Periódico.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft stilgestaan bij de dood van de Amerikaanse burgerrechtenactivist en predikant Jesse Jackson (84). In een bericht op Truth Social noemt hij Jackson iemand met "persoonlijkheid, doorzettingsvermogen en 'straatwijsheid'" en iemand die "werkelijk van de mensen hield".
4 uur geleden