Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan honderd doden bij aanvallen Israël in Gaza en Libanon

Meer dan honderd doden bij aanvallen Israël in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in Gaza zijn vrijdag 68 mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten tegenover persbureau Reuters. Libanon meldt dat daar bij verschillende aanvallen door het Israëlische leger 53 doden zijn gevallen.

Volgens de medici in Gaza vond een van de aanvallen plaats bij een school in Nuseirat waar gevluchte Palestijnen worden opgevangen. Al Jazeera meldt dat bij die en andere aanvallen tientallen kinderen om zijn gekomen. Israël zegt dat het gewapende Hamasstrijders heeft gedood, maar gaf geen reactie op de berichten dat het een school had aangevallen. In Libanon werd het oosten zwaar getroffen, vooral in de regio Baalbek-Hermel, waar Hezbollah sterk is vertegenwoordigd, vielen daarbij veel doden.

De aanvallen bemoeilijken de onderhandelingen over een staakt-het-vuren. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken sprak daar vrijdag over met de Israëlische minister van Strategische Zaken Ron Dermer. Maar de premier van Libanon Najib Mikati liet vrijdag weten dat Israël zo'n staakt-het-vuren dwarsboomt door Libanon aanhoudend aan te vallen. Eerder deze week leek het erop dat Israël en Hezbollah een staakt-het-vuren zouden kunnen bereiken. Mikati zei toen goede hoop te hebben dat zo'n bestand er snel kon komen.

Meer uit Buitenland

Brussel wil wortel en stok inzetten bij EU-visumbeleid

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het EU-visumbeleid aanpassen met de wortel-en-stokmethode; een systeem van belonen en straffen. Niet-EU-landen die uitgeprocedeerde asielzoekers terugnemen, worden daarvoor beloond met soepelere regels. Landen die weigeren uitgeprocedeerde asielzoekers terug te nemen, worden in de toekomst juist bestraft met strengere voorwaarden voor hun burgers om een visum voor de EU te bemachtigen. Dat staat in de donderdag gepresenteerde visumstrategie van de Commissie.

44 minuten geleden
Zwitserse functionarissen onderzocht na brand Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

1 uur geleden
Iran heeft volgens leger duizend nieuwe drones

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.

1 uur geleden
Doodgeschoten Alex Pretti eerder in conflict met federaal agenten

MINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.

2 uur geleden
EU wil arbeidsmigratie inzetten om economie te versterken

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.

2 uur geleden
Rusland en Oekraïne ruilen opnieuw omgekomen militairen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.

2 uur geleden
Dodental storm Portugal loopt op, veel huizen zonder stroom

LISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.

3 uur geleden