Meer dan honderd doden bij aanvallen Israël in Gaza en Libanon
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in Gaza zijn vrijdag 68 mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten tegenover persbureau Reuters. Libanon meldt dat daar bij verschillende aanvallen door het Israëlische leger 53 doden zijn gevallen.
Volgens de medici in Gaza vond een van de aanvallen plaats bij een school in Nuseirat waar gevluchte Palestijnen worden opgevangen. Al Jazeera meldt dat bij die en andere aanvallen tientallen kinderen om zijn gekomen. Israël zegt dat het gewapende Hamasstrijders heeft gedood, maar gaf geen reactie op de berichten dat het een school had aangevallen. In Libanon werd het oosten zwaar getroffen, vooral in de regio Baalbek-Hermel, waar Hezbollah sterk is vertegenwoordigd, vielen daarbij veel doden.
De aanvallen bemoeilijken de onderhandelingen over een staakt-het-vuren. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken sprak daar vrijdag over met de Israëlische minister van Strategische Zaken Ron Dermer. Maar de premier van Libanon Najib Mikati liet vrijdag weten dat Israël zo'n staakt-het-vuren dwarsboomt door Libanon aanhoudend aan te vallen. Eerder deze week leek het erop dat Israël en Hezbollah een staakt-het-vuren zouden kunnen bereiken. Mikati zei toen goede hoop te hebben dat zo'n bestand er snel kon komen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.
9 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
27 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.
1 uur geledenRUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.
1 uur geledenGOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.
2 uur geleden