Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan honderd doden bij aanvallen Israël in Gaza en Libanon

Meer dan honderd doden bij aanvallen Israël in Gaza en Libanon

GAZA-STAD/BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in Gaza zijn vrijdag 68 mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten tegenover persbureau Reuters. Libanon meldt dat daar bij verschillende aanvallen door het Israëlische leger 53 doden zijn gevallen.

Volgens de medici in Gaza vond een van de aanvallen plaats bij een school in Nuseirat waar gevluchte Palestijnen worden opgevangen. Al Jazeera meldt dat bij die en andere aanvallen tientallen kinderen om zijn gekomen. Israël zegt dat het gewapende Hamasstrijders heeft gedood, maar gaf geen reactie op de berichten dat het een school had aangevallen. In Libanon werd het oosten zwaar getroffen, vooral in de regio Baalbek-Hermel, waar Hezbollah sterk is vertegenwoordigd, vielen daarbij veel doden.

De aanvallen bemoeilijken de onderhandelingen over een staakt-het-vuren. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken sprak daar vrijdag over met de Israëlische minister van Strategische Zaken Ron Dermer. Maar de premier van Libanon Najib Mikati liet vrijdag weten dat Israël zo'n staakt-het-vuren dwarsboomt door Libanon aanhoudend aan te vallen. Eerder deze week leek het erop dat Israël en Hezbollah een staakt-het-vuren zouden kunnen bereiken. Mikati zei toen goede hoop te hebben dat zo'n bestand er snel kon komen.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

25 minuten geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

1 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

2 uur geleden
Leiders Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië bellen Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/AFP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.

2 uur geleden
Kremlin: Rusland nog geen officieel vredesplan van VS ontvangen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.

3 uur geleden
Costa en Von der Leyen: geen deal over Oekraïne zonder Oekraïne

JOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

3 uur geleden