
Meer dan honderd doden bij aanvallen Israël in Gaza en Libanon
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in Gaza zijn vrijdag 68 mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten tegenover persbureau Reuters. Libanon meldt dat daar bij verschillende aanvallen door het Israëlische leger 53 doden zijn gevallen.
Volgens de medici in Gaza vond een van de aanvallen plaats bij een school in Nuseirat waar gevluchte Palestijnen worden opgevangen. Al Jazeera meldt dat bij die en andere aanvallen tientallen kinderen om zijn gekomen. Israël zegt dat het gewapende Hamasstrijders heeft gedood, maar gaf geen reactie op de berichten dat het een school had aangevallen. In Libanon werd het oosten zwaar getroffen, vooral in de regio Baalbek-Hermel, waar Hezbollah sterk is vertegenwoordigd, vielen daarbij veel doden.
De aanvallen bemoeilijken de onderhandelingen over een staakt-het-vuren. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken sprak daar vrijdag over met de Israëlische minister van Strategische Zaken Ron Dermer. Maar de premier van Libanon Najib Mikati liet vrijdag weten dat Israël zo'n staakt-het-vuren dwarsboomt door Libanon aanhoudend aan te vallen. Eerder deze week leek het erop dat Israël en Hezbollah een staakt-het-vuren zouden kunnen bereiken. Mikati zei toen goede hoop te hebben dat zo'n bestand er snel kon komen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot heeft Israël zondag opgeroepen om de "onmiddellijke, massale en ongehinderde" hervatting van de hulp aan Gaza toe te staan. Dit deed hij nadat premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd dat hij een "basishoeveelheid voedsel" tot de Gazastrook zou toestaan om een hongersnood te voorkomen.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nicusor Dan, de gematigde burgemeester van Boekarest, heeft de Roemeense presidentsverkiezingen gewonnen. In de tweede stemmingsronde bleef hij de rechts-nationalistische George Simion voor. Na telling van nagenoeg alle stemmen stond Dan op ruim 54 procent van de stemmen, tegen bijna 46 procent voor Simion. De opkomst bedroeg iets minder dan 65 procent.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bij voormalig Amerikaans president Joe Biden is een "agressieve vorm" van prostaatkanker vastgesteld die is uitgezaaid tot in het bot. Hij en zijn familie bespreken met artsen de behandelingsmogelijkheden. Dat meldt Bidens kantoor in een verklaring.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zal de toegang van een "basishoeveelheid voedsel" tot de Gazastrook toestaan om een hongersnood te voorkomen, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Israël laat sinds 2 maart geen humanitaire hulp meer toe in de belegerde kuststrook.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Rafal Trzaskowski, de kandidaat van de Poolse regerende centristische Burgercoalitie (KO) van premier Donald Tusk, gaat aan de leiding in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen. Dat blijkt uit een exitpoll.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense burgemeester van Boekarest, Nicusor Dan, lijkt op weg de presidentsverkiezingen te winnen, blijkt uit een exitpoll.
4 uur geledenAL-FASHIR (ANP/AFP) - Minstens veertien mensen zijn gedood bij aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in de West-Soedanese regio Darfur. Dat melden lokale hulpverleners. De aanvallen waren gericht op de markt en andere delen van het kamp, waaronder moskeeën en huizen in de buurt van openbare infrastructuur, aldus de noodhulpdienst in een verklaring.
6 uur geleden