Meer dan honderd doden bij aanvallen Israël in Gaza en Libanon
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in Gaza zijn vrijdag 68 mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten tegenover persbureau Reuters. Libanon meldt dat daar bij verschillende aanvallen door het Israëlische leger 53 doden zijn gevallen.
Volgens de medici in Gaza vond een van de aanvallen plaats bij een school in Nuseirat waar gevluchte Palestijnen worden opgevangen. Al Jazeera meldt dat bij die en andere aanvallen tientallen kinderen om zijn gekomen. Israël zegt dat het gewapende Hamasstrijders heeft gedood, maar gaf geen reactie op de berichten dat het een school had aangevallen. In Libanon werd het oosten zwaar getroffen, vooral in de regio Baalbek-Hermel, waar Hezbollah sterk is vertegenwoordigd, vielen daarbij veel doden.
De aanvallen bemoeilijken de onderhandelingen over een staakt-het-vuren. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken sprak daar vrijdag over met de Israëlische minister van Strategische Zaken Ron Dermer. Maar de premier van Libanon Najib Mikati liet vrijdag weten dat Israël zo'n staakt-het-vuren dwarsboomt door Libanon aanhoudend aan te vallen. Eerder deze week leek het erop dat Israël en Hezbollah een staakt-het-vuren zouden kunnen bereiken. Mikati zei toen goede hoop te hebben dat zo'n bestand er snel kon komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
10 minuten geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
40 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
7 uur geleden