Meer dan helft van personeel Aviko in Steenderen staakt, zegt FNV
STEENDEREN (ANP) - Meer dan de helft van de medewerkers die dit weekend bij de aardappelverwerker Aviko in het Gelderse Steenderen aan het werk moet, staakt. Dat zegt vakbond FNV. Daarom wordt er minder geproduceerd in de drie fabrieken van Aviko in Steenderen.
Aanleiding voor de staking zijn de vastgelopen cao-onderhandelingen. De vakbond eist een loonsverhoging van minimaal 5,3 procent, maar het laatste loonbod van Aviko was volgens FNV 4,5 procent.
"Ik denk dat de staking echt wel pijn doet", zegt vakbondsbestuurder Robert Wonnink. Ruim honderd medewerkers hebben het werk sinds vrijdagmiddag neergelegd en zondagochtend komen daar nog eens twintig stakers bij, aldus de vakbond. Volgens Wonnink is "een aantal mensen" aan het werk, maar kan er niet zoveel geproduceerd worden als gepland was.
Reactie Aviko
Aviko betreurt het dat de vakbond heeft besloten tot een staking. Het bedrijf liet vrijdagmiddag weten dat de staking geen gevolgen heeft voor de aanlevering van diepvriesfriet, aardappelschijfjes of andere producten in de supermarkten. "We hebben voldoende productiecapaciteit en we zetten deze maximaal in, zodat we onze producten kunnen blijven leveren aan onze klanten."
De staking begon vrijdagmiddag om 15.00 uur en duurt tot maandag 7.00 uur. De cao waarvoor nu gestaakt wordt, is van toepassing op zo'n zevenhonderd medewerkers in Steenderen, Lomm en Dronten. Eerder deze week stonden de productielijnen in Lomm al twee dagen stil. In de Aviko-fabrieken in Steenderen werken zo'n vijfhonderd mensen. In totaal werken er ongeveer 2000 mensen bij het aardappelverwerkingsbedrijf.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
6 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
9 uur geleden