Meer dan helft van personeel Aviko in Steenderen staakt, zegt FNV
STEENDEREN (ANP) - Meer dan de helft van de medewerkers die dit weekend bij de aardappelverwerker Aviko in het Gelderse Steenderen aan het werk moet, staakt. Dat zegt vakbond FNV. Daarom wordt er minder geproduceerd in de drie fabrieken van Aviko in Steenderen.
Aanleiding voor de staking zijn de vastgelopen cao-onderhandelingen. De vakbond eist een loonsverhoging van minimaal 5,3 procent, maar het laatste loonbod van Aviko was volgens FNV 4,5 procent.
"Ik denk dat de staking echt wel pijn doet", zegt vakbondsbestuurder Robert Wonnink. Ruim honderd medewerkers hebben het werk sinds vrijdagmiddag neergelegd en zondagochtend komen daar nog eens twintig stakers bij, aldus de vakbond. Volgens Wonnink is "een aantal mensen" aan het werk, maar kan er niet zoveel geproduceerd worden als gepland was.
Reactie Aviko
Aviko betreurt het dat de vakbond heeft besloten tot een staking. Het bedrijf liet vrijdagmiddag weten dat de staking geen gevolgen heeft voor de aanlevering van diepvriesfriet, aardappelschijfjes of andere producten in de supermarkten. "We hebben voldoende productiecapaciteit en we zetten deze maximaal in, zodat we onze producten kunnen blijven leveren aan onze klanten."
De staking begon vrijdagmiddag om 15.00 uur en duurt tot maandag 7.00 uur. De cao waarvoor nu gestaakt wordt, is van toepassing op zo'n zevenhonderd medewerkers in Steenderen, Lomm en Dronten. Eerder deze week stonden de productielijnen in Lomm al twee dagen stil. In de Aviko-fabrieken in Steenderen werken zo'n vijfhonderd mensen. In totaal werken er ongeveer 2000 mensen bij het aardappelverwerkingsbedrijf.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
8 uur geleden