Meer dan helft van personeel Aviko in Steenderen staakt, zegt FNV
STEENDEREN (ANP) - Meer dan de helft van de medewerkers die dit weekend bij de aardappelverwerker Aviko in het Gelderse Steenderen aan het werk moet, staakt. Dat zegt vakbond FNV. Daarom wordt er minder geproduceerd in de drie fabrieken van Aviko in Steenderen.
Aanleiding voor de staking zijn de vastgelopen cao-onderhandelingen. De vakbond eist een loonsverhoging van minimaal 5,3 procent, maar het laatste loonbod van Aviko was volgens FNV 4,5 procent.
"Ik denk dat de staking echt wel pijn doet", zegt vakbondsbestuurder Robert Wonnink. Ruim honderd medewerkers hebben het werk sinds vrijdagmiddag neergelegd en zondagochtend komen daar nog eens twintig stakers bij, aldus de vakbond. Volgens Wonnink is "een aantal mensen" aan het werk, maar kan er niet zoveel geproduceerd worden als gepland was.
Reactie Aviko
Aviko betreurt het dat de vakbond heeft besloten tot een staking. Het bedrijf liet vrijdagmiddag weten dat de staking geen gevolgen heeft voor de aanlevering van diepvriesfriet, aardappelschijfjes of andere producten in de supermarkten. "We hebben voldoende productiecapaciteit en we zetten deze maximaal in, zodat we onze producten kunnen blijven leveren aan onze klanten."
De staking begon vrijdagmiddag om 15.00 uur en duurt tot maandag 7.00 uur. De cao waarvoor nu gestaakt wordt, is van toepassing op zo'n zevenhonderd medewerkers in Steenderen, Lomm en Dronten. Eerder deze week stonden de productielijnen in Lomm al twee dagen stil. In de Aviko-fabrieken in Steenderen werken zo'n vijfhonderd mensen. In totaal werken er ongeveer 2000 mensen bij het aardappelverwerkingsbedrijf.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen het vrijdag verschenen advies van Peter Wennink. Zij herkennen "de zorgen, knelpunten, kansen, oplossingsrichtingen en urgentie" die Wennink benoemt in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen.
3 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - De Belastingdienst heeft meerdere ondernemingen in de bouw- en infrasector naheffingen opgelegd vanwege de handhaving op schijnzelfstandigheid, meldt Aannemersfederatie Nederland (AFNL). Volgens de brancheorganisatie lopen de naheffingen uiteen van ongeveer 1 miljoen tot 10 miljoen euro.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook openbaarvervoer- en telecombedrijven krijgen voorrang op het overvolle stroomnet. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft in een nieuwe richtlijn bepaald dat de sectoren van voldoende algemeen belang voor Nederland zijn om prioriteit te krijgen.
4 uur geleden