Meer dan helft van Nederlanders zou meer willen lezen
DEN HAAG (ANP) - Van alle Nederlanders zegt 58 procent meer tijd aan lezen te willen besteden dan op dit moment het geval is, meldt de Koninklijke Vereniging van het Boekenvak (KVB) op basis van onderzoek van GfK. De meeste mensen hebben een positief beeld bij lezen, maar vrouwen vinden het leuker dan mannen, staat in het onderzoek.
Tijd wordt vaak genoemd als een beslissende factor die bepaalt of men wel of niet gaat lezen. Bijna de helft van alle Nederlanders noemt tijd als belangrijke drempel om niet vaak te lezen. Zes op de tien ondervraagden zeggen meer te lezen op vakantie. De vrije tijd op dat soort momenten motiveert om wel te gaan lezen.
Ongeveer 60 procent van de Nederlanders zegt minimaal één keer per maand een boek te lezen. Ongeveer een op de drie Nederlanders leest nu minder vaak dan drie jaar geleden, voor twee derde van de Nederlanders is dit niet het geval.
Kinderen
De meeste Nederlanders vinden het belangrijk om lezen te bevorderen onder kinderen. Een op de vijf vindt het een taak van de scholen, maar de meeste mensen zien het ook als taak van de ouders om lezen aan te moedigen bij kinderen. Het is volgens 81 procent van de mensen ook goed voor de band tussen ouder en kind.
De vragenlijst is beantwoord door 1222 mensen, volgens GfK is het een representatieve steekproef. Het onderzoek is uitgezet vanwege de boekenweek, die deze week is.
Meer uit Binnenland
SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
2 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies gaan een DNA-onderzoek na een wolvenaanval op (vee)dieren minder leidend maken om een schadevergoeding te krijgen. Zo'n onderzoek is nu verplicht om met zekerheid te kunnen zeggen dat een wolf de dader was. Deskundigen kunnen door opgedane ervaring in veel gevallen al eerder uitsluitsel geven, zegt een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn verontrust door berichten over jongerenprotesten die online circuleren, melden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze zijn bang dat in meerdere Nederlandse steden ongeregeldheden zullen plaatsvinden, net zoals eerder deze maand in andere Europese landen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het drugslab dat in juli werd ontdekt in de Meidoornstraat in Den Haag zijn 8000 liter chemicaliën, 28 kilo harddrugs en grondstoffen voor 6 miljoen xtc-pillen aangetroffen, rekende de officier van justitie vrijdag voor tijdens een eerste inleidende zitting tegen vier verdachten. Na de vondst van het lab, dat volledig in werking was, werden tientallen omliggende huizen ontruimd.
3 uur geleden