Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meer dan helft EU-landen 'rood' op nieuwe coronareiskaart

Meer dan helft EU-landen 'rood' op nieuwe coronareiskaart

BRUSSEL (ANP/AFP) - Meer dan de helft van de landen in de Europese Unie, plus het Verenigd Koninkrijk, hebben donderdag het label rood gekregen op een nieuwe Europese coronakaart. De kaart is uitgegeven nadat de EU-lidstaten dinsdag besloten hun aanpak van reisbeperkingen naar andere landen te coördineren als reactie op de nieuwe corona-uitbraken.

Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC), een agentschap van de Europese Unie, houdt de kaart bij. Zeventien van de 31 landen die onder het ECDC vallen, kregen het label rood of overwegend rood. Ook Nederland kleurt rood op de kaart.

Overwegend rood betekent dat de gemiddelde dagelijkse besmettingsgevallen in de laatste veertien dagen 50 of hoger waren per 100.000 inwoners. Een rode beoordeling volgt als het veertiendaagse gemiddelde 150 gevallen of hoger per 100.000 is.

Groene beoordeling

Behalve de 27 EU-landen bestrijkt het ECDC het Verenigd Koninkrijk, Noorwegen, IJsland en Liechtenstein. Een groene beoordeling betekent dat het veertiendaagse meldingspercentage lager is dan 25 gevallen per 100.000 en oranje zijn de landen die tussen rood en groen vallen.

De lidstaten kwamen overeen om geen reisbeperkingen op te leggen aan reizigers uit regio's die als 'groen' zijn beoordeeld, maar geen enkel land bereikte dat niveau geheel.

Vijf landen zonder beoordeling

Voor landen die rood en oranje zijn, zijn de lidstaten vrij om te beslissen welke maatregelen ze eventueel willen opleggen. Ze kunnen bijvoorbeeld reizigers die uit die landen komen, verplichten in quarantaine te gaan of een coronatest te ondergaan.

Vijf landen - Oostenrijk, Duitsland, Zweden, Denemarken en IJsland - kregen geen beoordeling. De ECDC noemde een gebrek aan informatie als reden.

Meer uit Buitenland

Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

53 minuten geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

1 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

2 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

3 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

3 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

4 uur geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

7 uur geleden